Dzień Kobiet 2015. Agnieszka Łukomska z Drozapol-Profilu: Inwestycja w siebie to najlepsza inwestycja

(TIK)
Agnieszka Łukomska jest dyrektorem biura zarządu i controllingu w bydgoskiej firmie Drozapol-Profil
Agnieszka Łukomska jest dyrektorem biura zarządu i controllingu w bydgoskiej firmie Drozapol-Profil nadesłane
Udostępnij:
Jest przykładem kobiety, która w branży zarezerwowanej dla mężczyzn osiągnęła sukces.

Od  stażysty, zaraz po ukończeniu studiów, doszła do stanowiska dyrektora biura zarządu i controllingu w bydgoskiej firmie Drozapol-Profil.

- Do osiągania sukcesów kobietom potrzebna jest determinacja, umiejętność stawiania sobie ambitnych celów, pracowitość oraz wiara w siebie - wymienia Agnieszka Łukomska. - Do rozładowania stresów, których w pracy nie brakuje, potrzebne jest też poczucie humoru i dystans do samej siebie. Poza tymi cechami w osiąganiu sukcesów pomaga również wsparcie bliskich, ich motywowanie, zrozumienie i gdy to potrzebne, przypominanie, co nas uszczęśliwia.

- Inwestycja w siebie to jedna z najlepszych inwestycji - przekonuje nasza rozmówczyni. - Umiejętne i ciągłe dokształcanie to niski koszt przy jednoczesnym wysokim zwrocie. Dla pań rozwijanie swoich umiejętności, kompetencji i zdobywanie nowych doświadczeń jest bardzo ważne, bo w biznesie jest nam niestety trudniej niż mężczyznom. Dlatego też często musimy być od nich lepsze, by zyskać uznanie i dostać szansę awansowania.

- Kobieta przedsiębiorcza idzie do przodu z podniesioną głową - dodaje z przekonaniem pani Agnieszka. -  Ambitnie, konsekwentnie rozwija swoje umiejętności i pasje. To osoba, która w świecie biznesu, nadal identyfikowanym z mężczyznami, staje z nimi na równi i ma odwagę podejmować takie decyzje, które pokazują jej siłę, mądrość i zaangażowanie w wykonywaną pracę. Bardzo cenię sobie przedsiębiorcze panie.

- Najważniejsze dla mnie jest zdrowie, kochająca rodzina i satysfakcja  z pracy, którą wykonuję - zdradza dyrektor.

Co najbardziej lubi pani w pracy? - Ciekawą pracę projektową, która prowadzi do rozwoju firmy, pracowników i daje zadowolenie akcjonariuszy - mówi. - Zadania inspirujące, wymagające nieszablonowego myślenia, wyzwania podtrzymują moją motywację i dają energię do działania. Jest to spójne z potrzebą rozwoju, którą mam silnie rozwiniętą, choć nie ukrywam, że dni spokojne w pracy też są mi potrzebne, by znaleźć równowagę, wyciszenie i naładować baterie na przyszłość.

- Prowadzenie biznesu w polskich realiach  nie jest  łatwe - uważa Łukomska. - Wymaga obcowania ze skomplikowanymi, zmieniającymi się przepisami i interpretacjami prawa. Z drugiej strony determinacja, pomysł, konsekwencja i otaczanie się mądrymi ludźmi, pozwalają na prowadzenie biznesu, i co ważniejsze, na jego rozwój.

- Wszystkim Paniom życzę przede wszystkim zdrowia, miłości, odwagi do stawiania sobie ambitnych celów i ich realizacji. Miejmy odwagę wkraczać na nowe i nieznane obszary. Spełniajmy marzenia szalone, rozwojowe i dodające nam energii na każdy kolejny dzień.

UOKiK i Inspekcja Handlowa będą monitorować ceny w sklepach.

Wideo

Dodaj ogłoszenie