Imprezy odbędą się na boisku przy ul. 4 Stycznia w Barcina. W piątek, 11 września, przygotowano atrakcje dla miłośników disco polo. Podczas specjalnej gali - ta rozpocznie się o godz. 19 - zagrają: Arek Kopaczewski, Model MT oraz zespół MIG.
12 września w ramach imienin miasta o godz. 7 nad brzegiem Noteci rozpoczną się zawody wędkarskie. Kilka godzin później o godz. 15 na boisku przy ul. 4 Stycznia, rozpocznie się widowiskowy turniej "Wymiatacze". Wystartuje w nim sześć drużyn, po dwie z Barcina, Krotoszyna, jedna z Piechcina i z Młodocina.
Przeczytaj także: Dom kultury w Barcinie bez szefa. Artur Jakubowski złożył rezygnację
O godz. 16 ruszą natomiast animacje i zabawy dla dzieciaków. Pojawi się także stoisko diabetyków, gdzie będzie można m.in. zmierzyć sobie poziom cukru we krwi.
Muzyczna część tego dnia ruszy o godz. 19. Na scenie pojawi się Agnieszka Twardowska, Zespół D-Tonacja i na końcu gwiazda wieczoru Ewa Farna.
Dodajmy, przez cały wrzesień stowarzyszenia i instytucje imprezy towarzyszące Dniom Barcina. Za nami już m.in. II Memoriał im. Zenona Rydlewskiego.
Przed nami m.in.: 18 września - Inauguracja konkursu czytelniczego "Edukowanie przez czytanie" połączona z flash mobem czytelniczym, 22 września spotkanie autorskie z Jackiem Getnerem, pisarzem, scenarzystą, dramaturgiem, 24 września quiz historyczny "Barcin moje miasto - moja mała Ojczyzna". To imprezy organizowane przez barcińską bibliotekę.
19 września przy Górze św. Wojciecha odbędzie się zapowiadane już przez nas trzecie widowisko historyczne. Hasło tegorocznego przedsięwzięcia "Sanctus Adalbertus in Barthcino - następne pokolenia". 26 września czeka nas kolejna edycja biegu ulicznego "Barcin Biega", z kolei seniorzy z klubu "Wrzos" zorganizują XIII Barcińskie Spotkania Seniorów.
Czytaj e-wydanie »