https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szkoła muzyczna w Grudziądzu obchodzi 100-lecie. Tak było na koncercie Zespołu Muzyki Rozrywkowej

Piotr Bilski
Koncert Zespołu Muzyki Rozrywkowej był wydarzeniem, zorganizowanym w ramach obchodów 100-lecia polskiego szkolnictwa muzycznego w Grudziądzu.
Koncert Zespołu Muzyki Rozrywkowej był wydarzeniem, zorganizowanym w ramach obchodów 100-lecia polskiego szkolnictwa muzycznego w Grudziądzu. Piotr Bilski
Od ponad 30 lat Zespół Muzyki Rozrywkowej jest jedną z wizytówek Państwowej Szkoły Muzycznej w Grudziądzu. Jego obecni członkowie oraz absolwenci wystąpili w klubie Akcent podczas koncertu w ramach obchodów 100-lecia szkoły muzycznej w Grudziądzu.

Koncert Zespołu Muzyki Rozrywkowej Tadeusza Linowskiego

W piątek, w klubie „Akcent” odbył się koncert Zespołu Muzyki Rozrywkowej działającego przy Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Grudziądzu. Okazją ku temu było 100-lecie polskiego szkolnictwa muzycznego w Grudziądzu.

Zespół Muzyki Rozrywkowej przy PSM w 1992 roku założył i do dziś prowadzi Tadeusz Linowski, znakomity muzyk i nauczyciel. Przez lata członkami tej grupy było wielu dziś dojrzałych już muzyków jak Sebastian Kuchczyński, Paweł Kukuła, Marcin Partyka, Tomasz Gust, Maciej Gburczyk.

Podczas piątkowego koncertu Zespołu Muzyki Rozrywkowej Tadeusza Linowskiego, wystąpili zarówno obecni jego członkowie - uczniowie "Muzyka" - jak i absolwenci.

Grudziądzka szkoła muzyczna obchodzi swoje 100-lecie

Koncert Zespołu Muzyki Rozrywkowej był wydarzeniem, zorganizowanym w ramach obchodów 100-lecia polskiego szkolnictwa muzycznego w Grudziądzu.

Przypomnijmy, że cykl wydarzeń otworzył we wrześniu koncert zespołu proModern (nasza relacja TUTAJ)

Kolejne jubileuszowe wydarzenia są przed nami.

Program obchodów 100-lecia szkoły muzycznej w Grudziądzu:

  • 18 listopada 2024 r. (poniedziałek) godz. 17 - aula im. Piotra Janowskiego - PSM I i II st. w Grudziądzu - Koncert uczniów

  • 20 listopada 2024 r. (środa) godz. 17 - aula im. Piotra Janowskiego - PSM I i II st. w Grudziądzu - Koncert uczniów - wieczór wspomnień

  • 22 listopada 2024 r. (piątek) godz. 17 - Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu, ul. Wodna 3 - Koncert absolwentów PSM I i II stopnia

  • 23 listopada 2024 r. (sobota) -GŁÓWNE UROCZYSTOŚCI JUBILEUSZOWE 

  •  godz. 10.00 – Bazylika Kolegiacka św. Mikołaja Bpa w Grudziądzu - msza święta

  •  godz. 11.00 – Cmentarz Farny w Grudziądzu, ul. Cmentarna - zapalenie zniczy na grobach nauczycieli i pracowników szkoły

  • godz. 12.00 – PSM I i II st. w Grudziądzu, ul. Armii Krajowej 10 - odsłonięcie pamiątkowej tablicy na budynku szkoły. Spotkanie zaproszonych gości, uczniów, absolwentów, nauczycieli i byłych pracowników szkoły - Aula

  • godz. 16.00 – Centrum Kultury TEATR w Grudziądzu, ul. Teatralna 1 - gala jubileuszowa

Historia szkoły muzycznej w Grudziądzu

Szkoła Muzyczna w Grudziądzu ma długą i bogatą historię, która sięga 1924 roku. Została założona jako Instytut Muzyczny im. Stanisława Moniuszki.

Na stronie internetowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Grudziądzu, czytamy: "3 września 1924 roku członkowie Towarzystwa Muzycznego im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu powołali szkołę pod nazwą Instytut Muzyczny im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu. W 1952 roku upaństwowiono szkołę i tak powstała dzisiejsza Państwowa Szkoła Muzyczna - najpierw I stopnia, a od 1978 roku I i II stopnia, w której swoją pasję muzyczną rozwinęło tysiące osób, w której uczyło wielu wspaniałych pedagogów. Wszyscy tworzyli społeczność, która znacząco wpisała się w życie artystyczne miasta…"

Zobacz jak było na koncercie Zespołu Muzyki Rozrywkowej

Dzieje się w Grudziądzu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Edukacja

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska