Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dziś zaczynamy głosowanie

(jw)
Od dziś zaczynamy SMS-owe głosowanie na dzielnicowych, którzy biorą udział w naszej zabawie. Głosowanie potrwa do 15 lipca. Nie zwlekajcie do końca, kandydaci czekają na wasze głosy!

Już po raz dziesiąty organizujemy plebiscyt, aby docenić trudną i czasami niewdzięczną pracę funkcjonariuszy. - Dzięki plebiscytowi stałem się jeszcze bardziej rozpoznawalny - mówi Marek Stachowicz, dzielnicowy z Sępólna, który w zeszłym roku zdobył najwięcej głosów w naszym rejonie. - Fajna zabawa i warto to kontynuować, bo wiadomo, że poprzez prasę informacje docierają do ludzi. Im więcej ludzi nas zna, tym lepiej.
Jak twierdzi Stachowicz, lepiej jest w małych miejscowościach, tam bardziej znają swoich funkcjonariuszy. Gorzej jest w dużych miastach, tam jest większa anonimowość. - Głosowali na mnie mieszkańcy i pozdrawiali, mówili, że widzieli mnie w "Pomorskiej“. To miłe - dodaje dzielnicowy.

Znają teren jak nikt

Dzielnicowi to jak lekarze pierwszego kontaktu, są najbliżej społeczeństwa. Znają ich problemy i doradzą, gdzie szukać pomocy. - Dzielnicowi są łącznikiem między policją, a społeczeństwem - mówi Brygida Zimnoch, rzeczniczka tucholskiej policji. - Oni uczestniczą w zebraniach wiejskich i osiedlowych i znają bolączki mieszkańców danej miejscowości.
Mundurowi ostrzegają też mieszkańców przed oszustami. Ostatnio były słynne metody na wnuczka i z dekoderami. - Policjanci docierali do ludzi i chyba dzięki temu w naszym powiecie udało się uniknąć tych zdarzeń - dodaje rzeczniczka. - Dzielnicowi powinni łatwo nawiązywać kontakty. Muszą mieć wyczucie sytuacji. Często trafiają do rodzin patologicznych, gdzie trzeba wiedzieć, jak zareagować.
Często widzimy ich w przedszkolach i szkołach na pogadankach. Bo od najmłodszych lat uczą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Współpracują też z instytucjami pomocowymi. - Muszą znać swój teren, ludzi, i tych porządnych, i tych na bakier z prawem - mówi Zimnoch. - Dzielnicowy to taki gospodarz terenu.

Wy zdecydujecie

O tym, który z funkcjonariuszy zdobędzie tytuł, zdecydują Czytelnicy "Pomorskiej“. Głosowanie rusza dziś i potrwa do 15 lipca.
Jak poprzeć swojego dzielnicowego? Jeśli został nominowany, jego nazwisko znajdą Państwo w tabelce obok. Jest tam także kod przypisany każdej kandydatce i każdemu kandydatowi, np. dzielnicowy.1 Ten właśnie kod należy wpisać do SMS-a i wysłać go pod nr 71466. Koszt: 1,23 zł z VAT.
W plebiscycie zwycięży policjant, który zdobędzie najwięcej głosów w całym województwie. Zdobędzie tytuł "Najpopularniejszego dzielnicowego 2013 roku“ oraz nagrody.
Upominki otrzymają Czytelnicy, którzy wezmą udział w głosowaniu i do których uśmiechnie się szczęście.
Od poniedziałku na łamach "Pomorskiej“ będziemy prezentować uczestniczących w plebiscycie policjantów.
Spośród głosujących Czytelników wylosujemy trzech, którzy otrzymają nagrody.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska