Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Edukacyjny projekt "Z biegiem Wisły" zakończony. Podsumowano go w Stawkach [zdjęcia]

Redakcja
z archiwum ZS w Stawkach
W Szkole Podstawowej w Stawkach (m. Aleksandrów Kujawski) podsumowano projekt "Z biegiem Wisły", w którym uczestniczyli też uczniowie z Nieszawy

Projekt "Z biegiem Wisły" był przedsięwzięciem całorocznym, wpisującym się w obchody Roku Rzeki Wisły. Obejmował: wycieczki do miejscowości położonych nad Wisłą, zwiedzanie Muzeów Szlaku Wisły oraz przystani rzecznych, poznawanie legend związanych z Wisłą, zdobywanie odznak krajoznawczych oraz konkursy: czytelniczo- plastyczny, krasomówczy i fotograficzny. Realizowali go uczniowie ze Szkolnego Koła Krajoznawczo- Turystycznego "Włóczykije" w Stawkach, ale też inni uczniowie tej szkoły zainteresowani tematyką i poszczególnymi elementami projektu. Uczestniczyli w niektórych przedsięwzięciach także uczniowie Szkoły Podstawowej w Nieszawie.

W czasie ośmiu miesięcy uczestnicy projektu poznali odcinek Wisły, liczący ponad 200 kilometrów. Byli w Dobrzyniu nad Wisłą, Płocku, Włocławku, w Nieszawie, Ciechocinku, Toruniu, Chełmnie i Grudziądzu. Zwiedzili wystawy związane z Wisłą w muzeach we Włocławku i Toruniu. Spacerowali nadrzecznymi bulwarami, podziwiali nowoczesne przystanie rzeczne w Płocku, we Włocławku, Toruniu i Grudziądzu. Wielokrotnie przeprawiali się mostami przez Wisłę, przemierzali wały przeciwpowodziowe, byli na zaporze i na molo. Niektórzy w czasie wakacji wzięli udział w Festiwalu Wisły w Ciechocinku i Toruniu.

Były też konkursy: - czytelniczo- plastyczny i krasomówczy, związane z legendami wiślanymi i przeznaczone dla uczniów klas I-III SP; fotograficzny, poświęcony Wiśle, przeznaczony dla klas IV-VII i gimnazjum.

A że w większości wypraw "Włóczykijów" uczestniczyli także uczniowie z Nieszawy pod opieką Macieja Marjańskiego, nie mogło ich zabraknąć podczas finałowego spotkania, zamykającego realizację projektu. Były wspomnienia z wypraw, słuchano legend o Wiśle, opowiadanych przez laureatów konkursu krasomówczego. Laureaci konkursów dostali nagrody.

W konkursie fotograficznym: I miejsce zajęła Marta Tarzyńska z kl.IIIa gimnazjum, II - Mikołaj Schwebs z kl.Vb, a III - Franciszek Zając z kl.VIa

W konkursie czytelniczo- plastycznym rywalizowało 68 uczniów. Laureatami zostali: Marcin Bonowicz z kl.IIIa (I miejsce), Martyna Korzeniewska z kl.I ( II m.) i Aleksandra Kaczmarekz kl.IIIb (III m.)Wyróżnienia otrzymali: Dominik Parzybut z kl.I, Marcel Grzankowski z kl.I i Gabriel Zając z kl.I

Nagrody w konkursie krasomówczym odebrali: Bartosz Centkowski z kl.II (I miejsce); Zuzanna Antoszewska z kl.IIIa (II m.) oraz Krystian Kacprzak z kl. II i Julia Kotrych z kl.IIIa ( oboje III m. ex equo)

Podsumowaniu projektu towarzyszyła wystawa prac plastycznych i fotografii zgłoszonych na konkurs "Płynie Wisła, płynie" oraz zdjęć, ukazujących różne oblicza rzeki, wykonanych przez nauczycieli.

Nagrody w konkursach ufundowane zostały przez dyrekcję szkoły w Stawkach oraz Oddział Kujawski PTTK we Włocławku.

Koordynatorką projektu była Agnieszka Marjańska, opiekunka SKKT" Włóczykije"

Poniższy raport powstał na podstawie znaczenia imion. Czy imię wpływa na charakter człowieka, musicie odpowiedzieć sobie sami. Sprawdźcie, czy jesteście na tej liście.

Mężczyźni o tym imieniu częściej zdradzają [lista]

Stres. Kiedy napędza, a kiedy wyniszcza?/DDTVN

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska