Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Egzamin ósmoklasisty 2020 - wyniki. Uczniowie poznają wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak je sprawdzić?

Ewa Abramczyk-Boguszewska
Ewa Abramczyk-Boguszewska
Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020 uczniowie poznają już 31 lipca. W tym roku z powodu epidemii egzamin ósmoklasisty przeprowadzono w rygorze sanitarnym
Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020 uczniowie poznają już 31 lipca. W tym roku z powodu epidemii egzamin ósmoklasisty przeprowadzono w rygorze sanitarnym Waldemar Wylegalski/ Zdjęcie ilustracyjne
Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020. W piątek (31 lipca) od godz. 10 uczniowie mogą sprawdzić przez internet, jak poszedł im egzamin ósmoklasisty. Zaświadczenie o uzyskanych wynikach odbiorą w szkole.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020

W piątek (31 lipca) od godz. 10 uczniowie mogą sami sprawdzić, jak poszedł im egzamin ósmoklasisty, który w tym roku z powodu epidemii koronawirusa został przeprowadzony później niż zwykle, bo od 16 do 18 czerwca lub w drugim terminie od 7 do 9 lipca. Młodzież pisała egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 31 lipca 2020 uczniowie mogą sprawdzić sami.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020 przez internet i osobiście

Ogłoszenie wyników egzaminu ósmoklasisty 2020 zaplanowano na piątek 31 lipca.

Trwa próbny egzamin ósmoklasisty 2021. Tegoroczny sprawdzian jest trzecim w historii egzaminem ósmoklasisty. W Internecie nie brakuje żartów i memów na ten temat. Zobaczcie najśmieszniejsze memy o egzaminie ósmoklasisty. Czasem trochę humory przyda się przed poznaniem wyników lub przed kolejną próbą.

Egzamin ósmoklasisty 2021 MEMY. Najlepsze memy i śmieszne ob...

MEN wyjaśnia, że aby uczeń mógł uzyskać informacje o swoich wynikach egzaminu ósmoklasisty 2020, powinien zalogować się na swoje konto w ogólnopolskim systemie informatycznym ZIU (https://wyniki.edu.pl). Potrzebne będą login i hasło, które uczniowie ósmych klas otrzymali w swoich szkołach.

Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty można odbierać w szkołach od piątku (31 lipca). Na wniosek rodzica dyrektor szkoły podstawowej może przesłać skan zaświadczenia, na przykład pocztą e-mail.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020. Co trzeba zrobić dalej?

Wyniki egzaminu ósmoklasisty są brane pod uwagę przy naborze do szkół ponadpodstawowych. Oprócz tego uwzględnia się oceny ze świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i dodatkowe osiągnięcia.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty są brane pod uwagę przy naborze do szkół ponadpodstawowych.

W tym roku we wszystkich szkołach ponadpodstawowych w Polsce obowiązuje taki sam harmonogram rekrutacji:

  • Zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy dostarczyć do wybranej szkoły ponadpodstawowej do 4 sierpnia br. do godz. 15.
  • Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół ponadpodstawowych zostaną ogłoszone 12 sierpnia br.
  • Wolę nauki w szkole, do której kandydat został przyjęty, należy potwierdzić w dniach od 13 sierpnia do 18 sierpnia br. W związku z tym należy dostarczyć oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej (do 4 sierpnia). W przypadku szkół technicznych wymagane jest też zaświadczenie lekarskie o braku przewiwwskazań do nauki.
  • Ostateczne listy kandydatów przyjętych nieprzyjętych zostaną ogłoszone 19 sierpnia br.
  • W tym roku nie ma drugiej tury rekrutacji. Tam, gdzie pozostaną wolne miejsca, o przyjęciu kandydata decyduje dyrektor szkoły.
W rankingu "Newsweeka" zostały uwzględnione szkoły z całej Polski. Wzięto pod uwagę wyniki matur, Edukacyjną Wartość Dodaną (obliczaną na podstawie porównania wyników egzaminów gimnazjalnych uczniów i matury), sukcesy młodzieży w olimpiadach, a także liczbę języków obcych , oferowanych przez szkołę. Na kolejnych slajdach przedstawiamy TOP 15 najlepszych szkół w województwie kujawsko-pomorskim według rankingu "Newsweeka". Aby przejść do listy, przesuń zdjęcie gestem lub naciśnij strzałkę w prawo.

Oto najlepsze licea ogólnokształcące w województwie kujawsko...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska