Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego nie zaskoczył uczniów. Zobacz, jakie zadania były na egzaminie

Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
Ewa Abramczyk-Boguszewska
Ewa Abramczyk-Boguszewska
Egzamin z języka angielskiego był ostatnim, do którego przystępowali ósmoklasiści. W województwie kujawsko-pomorskim zdawało go ponad  18 tysięcy osób. Na zdjęciu: młodzież przed egzaminem w SP 63 w Bydgoszczy
Egzamin z języka angielskiego był ostatnim, do którego przystępowali ósmoklasiści. W województwie kujawsko-pomorskim zdawało go ponad 18 tysięcy osób. Na zdjęciu: młodzież przed egzaminem w SP 63 w Bydgoszczy Dariusz Bloch
Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego nie zaskoczył niczym uczniów. Był znacznie łatwiejszy niż się spodziewali. - Widać, że materiał był bardzo okrojony - mówili po egzaminie ósmoklasiści.

Tutaj zamieścimy arkusz CKE i sugerowane odpowiedzi

Jak poszło uczniom z egzaminem z języka angielskiego? Jakie były zadania i jak powinny wyglądać rozwiązania?Na kolejnych zdjęciach znajdziecie arkusz zadań i sugerowane odpowiedzi. MAMY WSZYSTKIE ODPOWIEDZI! SPRAWDZAJCIE

Egzamin ósmoklasisty 2021 - język angielski CKE. Tutaj znajd...

Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego odbył się w w czwartek 27 maja o godz. 9. Na jego napisanie uczniowie mieli 90 minut. Język angielski należy do najczęściej wybieranych języków obcych przez uczniów. Do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego w 2021 roku w województwie kujawsko-pomorskim przystąpiło około 97 proc. wszystkich zdających, czyli ponad 18 880 uczniów. Egzamin zostanie przeprowadzony w 664 szkołach.

Zobacz wideo: Będzie wakacyjny boom? Polacy stęsknieni za podróżami.

Egzamin ósmych klas z niższymi wymaganiami

Egzamin z języka angielskiego 2021 został przeprowadzony w oparciu o obniżone wymagania w związku z nauką zdalną. Zrezygnowano więc z części zagadnień, a jako wymagany poziom znajomości języka wskazano A2 (w skali Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego).

To też może Cię zainteresować

W 2021 roku za rozwiązanie zadań pisemnych na egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego uczniowie mogli otrzymać maksymalnie 55 punktów (o 5 mniej niż wcześniej). W arkuszu znalazła się również mniejsza liczba zadań otwartych sprawdzających umiejętność rozumienia ze słuchu, umiejętność reagowania i znajomość środków językowych. Mniej było także zadań zamkniętych sprawdzających rozumienie tekstów pisanych i znajomość środków językowych. Z listy środków gramatycznych wykreślono czas perfect i mowę zależną.

Ósmoklasiści: -Test z języka angielskiego był łatwy!

Zdaniem uczniów dało się odczuć, że zadania na egzaminie z języka angielskiego w 2021 były łatwiejsze niż w ubiegłym roku.

- Na egzaminie z języka angielskiego moim zdaniem poziom był o wiele niższy niż w poprzednich latach - mówi Mariusz Balcerzak, ósmoklasista z SP w Brzozie (powiat bydgoski). - Test był tak łatwy, że po prostu nie dało się go nie napisać. Jedynie temat maila średnio mi odpowiadał. Myślę, że mógł być ciekawszy. Należało napisać do koleżanki lub kolegi o wygranym konkursie przyrodniczym. Najtrudniejsze było dla mnie zmieszczenie się w limicie słów: od 50 do 120 wyrazów. Nawet z polskiego piszę dłuższe wypracowania, nie mówiąc o angielskim. Jeśli chodzi o zadania ze słuchania, to odsłuchiwanie tekstu po raz drugi nie było mi potrzebne. Wiele osób wychodziło z egzaminu już po 40 minutach od rozpoczęcia. Ja posiedziałem godzinę, bo chciałem wszystko sprawdzić. Myślę, że poszło mi dobrze pod warunkiem, że do końca doczytałem wszystkie polecenia.

Zadowolona była też Zosia Lewandowska, ósmoklasistka z SP w Rojewie. - Poszło mi wyśmienicie! Jestem bardzo zadowolona - mówi. - Czułam, że będzie jakiś temat dotyczący przyrody i zgadłam. W arkuszu nic nie było dla mnie niespodzianką.

Ósmoklasiści woleliby wcześniejszy powrót do szkoły
Według Zosi Lewandowskiej zdalna nauka nie miała aż tak dużego wpływu na jej przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty. - Nauczyciele bardzo się starali, prowadzili dodatkowe zajęcia. Jeśli ktoś chciał, mógł się nauczyć - mówi uczennica SP w Rojewie. Przyznaje jednak, że nie chciałaby już uczyć się zdalnie. - Zwłaszcza, że przede mną pierwsza klasa liceum - dodaje.

- Według mnie nauka zdalna to jakaś pomyłka - stwierdza Mariusz Balcerzak, ósmoklasista z Brzozy. - Uważam, że o wiele lepsze efekty przynoszą normalne lekcje. Poza tym obniżenie wymagań na egzaminie ósmoklasisty niewiele nam dało na przyszłość, żeby nie powiedzieć, że nic. Właśnie należało utrzymać te wymogi, które obowiązywały wcześniej, żeby docenić uczniów, którzy solidnie przez cały rok pracowali. A tak, lepszy wynik uzyskają także inne osoby, które nie włożyły wysiłku w naukę.

Egzamin ósmych klas przebiegł bez problemów

Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego 2021, podobnie jak test z języka polskiego i matematyki, odbywał się w reżimie sanitarnym. - Egzaminy przebiegły bardzo sprawnie pod względem organizacyjnym, wszelkie wymogi zostały zachowane - podkreśla Elżbieta Małecka, z-ca dyrektora i nauczyciel historii w Szkole Podstawowej nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim. - Nasze próbne egzaminy nie wypadły najgorzej, zwłaszcza zwracając uwagę na okoliczności w jakich sie odbywały. Zatem jesteśmy przekonani, że podobnie będzie z wynikami teraz.

- Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego w województwie kujawsko-pomorskim rozpoczął się i przebiegł zgodnie z planem - podsumowuje Tadeusz Dąbrowski, dyrektor Wydziału Edukacji Przedszkolnej i Podstawowej Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2 lipca 2021
Egzamin z języka obcego był ostatnim, do którego przystępowali ósmoklasiści. Teraz pozostaje czekać im na wyniki. Zostaną one ogłoszone 2 lipca. Uzyskane rezultaty liczą się przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać, ale trzeba do niego przystąpić.

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

N
Nancy Clark

This year do not worry about money you can start a new Business and do an online job I have started a new Business and I am making over $84, 8254 per month I was started with 25 persons company now I have make a company of 200 peoples you can start a Business with FTgy a company of 10 to 50 peoples or join an online job.

For more info Open on this web Site______ P­A­Y­B­U­Z­Z­1.C­O­M

Dodaj ogłoszenie