Egzamin zawodowy 2020. Arkusze, rozwiązania, pytania i odpowiedzi [10.01]

Justyna Juszczyńska
Justyna Juszczyńska
Egzamin zawodowy 2020. Arkusze, pytania i odpowiedzi
Egzamin zawodowy 2020. Arkusze, pytania i odpowiedzi Przemyslaw Swiderski
Przed nami egzamin zawodowy 2020. Sprawdź harmonogram tegorocznych egzaminów. Zobacz arkusze z egzaminu.

TUTAJ ODPOWIEDZI Z EGZAMINU ZAWODOWEGO

Zobacz prawidłowe odpowiedzi z egzaminu zawodowego. Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, a także egzamin zawodowy są przeprowadzone zgodnie z harmonogramem, mimo że ich rozpoczęcie wypada podczas ferii, bo 11 stycznia 2021. W naszej galerii prezentujemy odpowiedzi z 2020 i będziemy dodawać też sukcesywnie odpowiedzi z 12 stycznia 2021, gdy tylko zostaną oficjalnie ogłoszone przez CKE.

Egzamin zawodowy 2021. Tutaj znajdziesz klucze odpowiedzi

Egzamin zawodowy - uczniowie napisali część pisemną egzaminu zawodowego. Jakie są odpowiedzi? W tej galerii znajdziesz klucz odpowiedzi do wszystkich specjalizacji. Zobacz KLUCZ ODPOWIEDZI z poszczególnych specjalizacji na kolejnych slajdach --->13 stycznia 2020 uaktualnimy galerie z odpowiedziami o nowe odpowiedzi!

Egzamin zawodowy. Tutaj klucz odpowiedzi i rozwiązania

Chcesz być na bieżąco z odpowiedziami? Dołącz do wydarzenia na Facebooku: >> tutaj <<

Egzamin zawodowy 2020, czyli egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, jest ‎formą oceny poziomu opanowania ‎przez zdającego wiadomości i umiejętności z zakresu ‎jednej kwalifikacji wyodrębnionej w ‎zawodzie.

Egzamin zawodowy potwierdzający kwalifikacje zawodowe pisany jest w dwóch sesjach: letniej i zimowej. Sesja zimowa rozpoczyna się już na początku stycznia.

Egzamin zawodowy 2020. Harmonogram

Część pisemna w sesji zimowej odbywa się 10 stycznia 2020 roku. Cześć praktyczna w zależności od rodzaju zawodu. Egzaminy odbywają się od 9 stycznia (model "d") i w dniach od 11 stycznia do 15 lutego (model „w”, „wk” i „dk”).

Termin ogłoszenia wyników egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie dla sesji styczeń – luty 2020 - 20 marca 2020 r.

Część pisemna egzaminu zawodowego trwa 60 minut i przeprowadzana jest w formie testu składającego się z 40 ‎‎zadań zamkniętych, zawierających cztery odpowiedzi do wyboru, z których tylko jedna ‎ ‎jest prawidłowa. ‎ Część pisemna może być zdawana z wykorzystaniem wydrukowanych papierowych arkuszy ‎egzaminacyjnych lub przy komputerze.‎

Odpowiedzi z egzaminu pisemnego zamieścimy tuż po jego zakończeniu.

Część praktyczna egzaminu zawodowego trwa nie krócej niż 120 minut i nie dłużej niż 240 minut i jest ‎‎przeprowadzana w formie testu praktycznego, polegającego na wykonaniu przez zdającego ‎‎zadania egzaminacyjnego zawartego w arkuszu egzaminacyjnym na stanowisku ‎‎egzaminacyjnym. Czas trwania części praktycznej egzaminu zawodowego dla konkretnej ‎kwalifikacji określony ‎jest w informatorze.‎ Dodatkowo na zapoznanie się z treścią zadania egzaminacyjnego zawartego w arkuszu ‎egzaminacyjnym ‎oraz z wyposażeniem stanowiska egzaminacyjnego zdający ma 10 minut, ‎których nie wlicza ‎się do czasu trwania części praktycznej egzaminu zawodowego.

„Nowy” egzamin zawodowy 2020

Część pisemna egzaminu zawodowego 2019 przeprowadzana jest w formie testu pisemnego, z wykorzystaniem elektronicznego systemu przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie lub z wykorzystaniem arkuszy egzaminacyjnych i kart odpowiedzi. Test pisemny składa się z 40 zadań testowych wielokrotnego wyboru z jedną poprawną odpowiedzią.

Część praktyczna egzaminu zawodowego 2019 trwa nie krócej niż 120 minut i nie dłużej niż 240 minut (czas trwania części praktycznej egzaminu jest określony w informatorze o egzaminie z każdej kwalifikacji).

Część praktyczna egzaminu jest przeprowadzana według modelu (formy):

  • w – gdy rezultatem końcowym jest wyrób lub usługa,
  • wk – gdy rezultatem końcowym jest wyrób lub usługa uzyskana z wykorzystaniem komputera,
  • d – gdy jedynym rezultatem końcowym jest dokumentacja,
  • dk – gdy jedynym rezultatem końcowym jest dokumentacja uzyskana z wykorzystaniem komputera

.

Harmonogram egzaminów zawodowych 2020 w sesji letniej

Część pisemna - 23 czerwca 2020 r.

Część praktyczna - 22 czerwca 2020 r. (model "d"), od 24 czerwca do 9 lipca 2020 r. (model „w”, „wk” i „dk”).

Termin ogłoszenia wyników egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie dla sesji czerwiec – lipiec 2020 - 31 sierpnia 2020 r.

Aby zdać egzamin potwierdzający kwalifikację w danym zawodzie, należy uzyskać:‎

  • ‎z części pisemnej – co najmniej 50% punktów możliwych do uzyskania (czyli minimum ‎‎20 punktów), oraz‎ ‎
  • z części praktycznej – co najmniej 75% punktów możliwych do uzyskania. ‎

Wynik egzaminu zawodowego ustala i przekazuje komisja okręgowa.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie