Elana Toruń gromi w sparingu i ma sześciu nowych piłkarzy

Elana szykuje nowy zespół na rundę wiosenną II ligi.
Elana szykuje nowy zespół na rundę wiosenną II ligi. Lech Kamiński
Toruński zespół w kolejnym sparingu pokonał 6:0 Zdrój Ciechocinek, a wkrótce zagra z Arką Gdynia.

Trener Robert Kościelak po raz kolejny sprawdził 22 piłkarzy, w każdej połowie zagrała inna jedenastka. Sparing nieszczęśliwe zakończył się dla Pawła Bociana, który nabawił się kontuzji barku. Na boisku zabrakło także lekko kontuzjowanych Melerskiego i Poczwardow-skiego oraz Damiana Rasaka, który z kadrą U-17 gra na turnieju w Hiszpanii (w przegranym 0:1 meczu z Norwegią spędził 90 minut na boisku).

Wszystkie bramki padły po przerwie i jest to najokazalszy wynik Elany w sparingach. - Cieszy liczba bramek, ale jeszcze bardziej ilość stwarzanych sytuacji. Rywale może nie są najmocniejsi, ale przecież wielu naszych piłkarzy jeszcze niedawno miało kłopoty z wygrywaniem w V lidze. Teraz starają się i wychodzi im to coraz lepiej - podkreśla Kościelak.

W ten weekend Elana ma zagrać dwa sparingi z Polonią Bydgoszcz i Unią Gniewkowo. Klub znalazł także brakującego rywala na 16 lutego. Do Torunia przyjedzie I-ligowa Arka Gdynia i będzie to z pewnością najtrudniejszy sprawdzian dla podopiecznych Kościelaka.

Kontraktami z Elaną do czerwca związali się Dawid Zamiatowski, Przemysław Kryszak, Maciej Melerski, Mateusz Poczwardowski i Damian Tofil. Wypożyczeni na pół roku z Pomorzanina zostali Krzysztof Elsner i Patryk Ciężkowski.