(TOM, (STYK)Zaktualizowano
Elana Toruń zainaugurowała wreszcie rundę wiosenną na własnym boisku.
Elana Toruń zainaugurowała wreszcie rundę wiosenną na własnym boisku. fot. Lech Kamiński
Elana Toruń zainaugurowała wreszcie rundę wiosenną na własnym boisku. I to w jakim stylu! Pokonała dziś wicelidera drugoligowych rozgrywek.

- Czujemy głód gry. A dziś zamierzamy walczyć. Na pewno nie położymy się przed zawodnikami Bytovii, którzy przystąpią do meczu w roli zdecydowanego faworyta. To nawet lepiej, pewność siebie w sporcie często faworytów gubi - mówił nam przed meczem Karol Lewandowski. Napastnik Elany miał dogodną sytuację do zdobycia bramki w pierwszej połowie, ale ostatecznie po 45. minutach był remis 0:0.

Elana Toruń - Bytovia Bytów (zapis relacji na żywo)
Jak zatrzymać piłkarzy z Bytowa? - Nic innego w tym tygodniu nie robię, jak tylko się nad tym zastanawiam - informował trener żółto-niebieskich. - I myślę, że znalazłem już pomysł na grę dla mojego zespołu. Z oczywistych powodów nie zdradzę go czytelnikom. Poczekajmy do soboty - dodawał.

Warto było czekać.Początkowo po błędzie toruńskiej obrony, od 57. minuty prowadziła Bytovia. Torunianie jednak nie poddali się. W 73. minucie do wyrównania doprowadził Patryk Ciężkowski. 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry na listę strzelców wpisał się Maciej Melerski.