Elana Toruń lepsza od Sparty. Zamieszki na trybunach

S
Licznie zgromadzeni kibice Elany Toruń. Wspomagali ich między innymi fani Widzewa Łódź. S
Trzecioligowi piłkarze wrócili na boiska. Na inaugurację Elana Toruń pokonała na własnym boisku Spartę Brodnica.

Elana wygrała 2:0. Do przerwy brodniczanie nieźle się bronili, ale po zmianie stron dominowali torunianie. Gole strzelili Żurek i Tomaszewski, a mogło być ich znacznie więcej. Spotkanie relacjonowaliśmy na żywo: Elana Toruń - Sparta Brodnica 2:0 w 17. kolejce III ligi [LIVE, ONLINE]

Już przed spotkaniem w okolicach stadionu w Toruniu widać było wielu policjantów. Fani Elany od początku meczu głośno dopingowali swój zespół. Podczas efektownego flagowiska użyli jednak środków pirotechnicznych. Za to wykroczenie policjanci zatrzymali jedną osobę.

Bartosz Żurek w 62. minucie i Krystian Tomaszewski w 71. dali zwycięstwo 2-0 Elanie w meczu 17. kolejki III ligi kujawsko-pomorskiej.

Elana Toruń - Sparta Brodnica [zdjęcia]

Służby porządkowe pojawiły się w okolicach sektora dopingującego. Niestety, przed zakończeniem pierwszej połowy doszło do zamieszek. Użyto między innymi gazu. Jeden z kibiców zemdlał i potrzebował pomocy medycznej. Opuścił następnie sektor na noszach, ale w nim wybuchła panika. Na szczęście sytuację udało się szybko opanować. Także dzięki tzw. młynowemu, który apelował do swoich kolegów o zachowanie spokoju.

Kibice Sparty Brodnica oglądali mecz zza bramy.

Toruński wydał oświadczenie w sprawie wydarzeń: Elana Toruń: - Nie prosiliśmy policji o interwencję w sektorze