https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Eliza Megger (Olimpia Grudziądz) pobiegnie w mistrzostwach Europy na Sardynii

Eliza Megger - lekkoatletka Olimpii Grudziądz wystartuje 11 grudnia 2016 r w mistrzostwach Europy w biegach przełajowych
Eliza Megger - lekkoatletka Olimpii Grudziądz wystartuje 11 grudnia 2016 r w mistrzostwach Europy w biegach przełajowych GKS Olimpia Grudziądz
Zawodniczka Olimpii Grudziądz Eliza Megger wystąpi w 23. Mistrzostwach Europy w Biegach Przełajowych w Chia na Sardynii we Włoszech. Zakwalifikowała się na ME zdobywając mistrzostwo Polski.

Eliza Megger, biegaczka Olimpii Grudziądz, wystartuje w gronie juniorów do lat 20. Już w najbliższą niedzielę, 11 grudnia, we włoskim kurorcie Chia na Sardynii.
Jest ona aktualną mistrzynią Polski w biegach przełajowych. Tytuł ten zdobyła w Łodzi, wygrywając bieg na 4 km. Megger to także halowa mistrzyni Polski juniorek młodszych na 2 km (pobiła rekord Polski wynikiem 6'15"21 s.).

Podczas mistrzostw Europy w Chia reprezentować będzie Polskę 11 zawodników.
Gwiazdą reprezentacji Polski jest Sofia Ennaoui z MKL Szczecin.
Rekordowy bieg Elizy Megger

Wkrótce to Eliza Megger a nie Sofia Ennaoui może być gwiazdą polskiej ekipy.
Już w lutym br. Megger podczas halowych mistrzostw Polski juniorów w Spale pobiła rekord Polski na 2 km wynikiem 6'15"21. Poprzedni należał właśnie do Ennaoui. Inne rywalki Elizy Megger w tym rekordowym biegu na 2 km były na mecie aż o 15 sekund za Elizą. Ma ona duże możliwści. Jej trenerem w Olimpii jest Jarosław Czubaszek.

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

b
bpg

Powodzenia!!!!

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska