Energetyk Poznań przegrał z Jokerem/Mekro Świecie

Joker po raz drugi w tym sezonie ograł Energetyka Poznań. W rewanżu nie oddał mu nawet jednego seta Sławomir Wojciechowski
W bardzo ważnym meczu ze względu na układ ligowej tabeli Joker/Mekro Świecie zwyciężył w Poznaniu Energetyka 3:1. I po kilku tygodniach odzyskał 3. miejsce.

Energetyk Poznań - Joker/Mekro Świecie 0:3 (24:26, 20:25, 12:25)
Energetyk: Olsztyńska, Bekas, Konkolewska, Grzybulska, Górecka, Golak, Tracz (libero) oraz K. Nowak, Kiel, Klocek, Woźniak, Jóźwiak
Joker: Brodacka, Hohn, Łukasiewicz, Warzecha, Mirosław, Mrówczyńska, Głowiak (1. libero) oraz Wenerska, M. Nowak, Duraj (2. libero).

Piątkowy długi pojedynek z Zawiszą Sulechów nie wpłynął źle na siatkarki ze Świecia. W Poznaniu zagrały one dobre zawody. Jedynie w inauguracyjnej partii musiały się bardziej napracować. Początkowo wybiła je z rytmu kontuzja koleżanki. Już na początku spotkania kostkę skręciła 1. libero Anna Głowiak. Jednak udanie zastąpiła ją Marta Duraj.
Energetyk w 1. secie prowadził długo (14:11, 23:22), ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne. I one wygrały do 24. W 2. odsłonie początkowo zanosiło się też na wyrównany set. Jednak od remisu 9:9 inicjatywa była po stronie Jokera, który szybko zbudował sobie solidną przewagę i do końca kontrolował wynik. Przegrane dwa sety całkowicie podłamały poznanianki, a uskrzydliły podopieczne Andrzeja Nadolnego. W ostatniej partii wychodziło im wszystko. Rozbiły one rywalki do 12 przy okazji osłabiając ich szanse na grę w play-off.

Dzięki sobotniej wygranej Joker powrócił na 3. miejsce w tabeli spychając z niego Orła Elbląg, który przypomnijmy, w meczu rozegranym awansem dwa tygodnie temu pokonał u siebie SMS Police tylko 3:2. A już w najbliższej kolejce Orzeł przyjedzie do Świecia, by w bezpośredniej konfrontacji rozstrzygnąć komu należy się miejsce tuż za Zawiszą Sulechów i Piastem Szczecin.

Pozostałe wyniki 14. kolejki: Pałac II Bydgoszcz - UKS Murowana Goślina 3:1 (-30, 28, 19, 15), Orzeł Malbork - Zawisza Sulechów 0:3 (-21, -17, -22),
W meczu rozegranym awansem: Orzeł Elbląg - SMS Police 3:2 (19, -23, -23, 18, 8). Pauza - Piast Szczecin.

1. Zawisza Sulechów 12 35 36:5
2. Piast Netto Szczecin 12 29 31:9
3. Joker Mekro Świecie 12 23 28:17
4. E.Leclerc Orzeł Elbląg 12 23 29:23
5. Energetyk Poznań 13 20 26:24
6. Pałac II Bydgoszcz 12 17 24:26
7. SMS Police 13 10 15:34
8. Orzeł Malbork 13 7 12:36