Joker Mekro Energoremont Świecie przegrał w Warszawie

Redakcja
Jokerki mogły ze stolicy przywieźć przynajmniej jeden punkt, ale ostatecznie uległy Wiśle Warszawa 1:3. Sławomir Wojciechowski
W meczu 2. kolejki I ligi kobiet Wisła Warszawa pokonała Jokera Mekro Energoremont Świecie 3:1. I została nowym liderem.

WISŁA WARSZAWA – JOKER MEKRO ENERGOREMONT ŚWIECIE 3:1 (25:27, 25:15, 27:25, 25:13)
Wisła: Nadziałek, Sobczak, Ciaszkiewicz-Lach, Łozowska, Gorzewska, Hatala, Saad (libero) – Wellna, Zaczkowska, Marcyniuk.
Joker: Wodrowska, Wyrwa, Dybek, Kubacka, Majkowska, Szczygioł, Gajowczyk (libero) oraz Wenerska, Borawska, Gajewska, Siwek, Grocholewska.

To było czwarte oficjalne starcie obu ekip. I po raz czwarty górą były Warszawskie Syreny. Świecianki mogły faworytowi I ligi kobiet ze stolicy urwać przynajmniej jeden punkt. W secie nr 3 nie wykorzystały dwóch piłek setowych przy wyniku 24:23 i 25:24, co się obróciło przeciw nim. Dodajmy, że w tej partii jokerki zepsuły aż osiem zagrywek, co za tym idzie oddały osiem darmowych punktów. Podłamane nie podjęły już walki w secie nr 3.

Porażka lidera

Inne ciekawe spotkanie odbyło się w Gliwicach, gdzie lider po 1. kolejce AZS Politechniki Śląskiej przegrał z Proximą Kraków 1:3 (21:25, 22:25, 25:23, 20:25). Pierwszy set był długo wyrównany, ale z czasem krakowianki odskoczyły na 18:13 i już prowadzenia nie oddały. W 2. odsłonie też dominował beniaminek (6:4, 14:9, 19:16, 21:18). Przebudzenie gliwiczanek nastąpiło w secie nr 3, w którym prowadziły od początku 4-5 punktami. Proxima co prawda doprowadziła do remisu 18:18 i wyrównanej końcówki. Jednak AZS wygrał ostatecznie do 23. Ostatnia partia miała podobny przebieg co pierwsza. Od 11:10 zaczęła się uwidoczniać przewaga Proximy, która zdołała uciec na pięć „oczek” (19:14 i 22:17). I taką różnicą wygrała.
Drugie zwycięstwo odniósł także beniaminek z Wieliczki. WTS Solna pokonało Chemika Police 3:0 (25:22, 26:24, 25:15). W 1. secie od remisu 19:19 gospodynie wygrały cztery akcje z rzędu. I już do końca kontrolowały wynik. W partii nr 2 wieliczanki prowadziły 15:10 i 18:13, ale Chemik doprowadził do remisów 21:21 i 23:23. W końcówce jednak podopieczne Mariusza Bujka zepsuły dwie zagrywki oraz jeden atak, co zdecydowało o wygranej WTS 26:24. Ostatnia odsłona to już dominacja siatkarek z Małopolski.

W innych meczach: SMS PZPS Szczyrk wygrał z MKS Kalisz 3:0 (25:17, 25:16, 25:20), zaś NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki pokonał Karpaty Krosno 3:1. Dla debiutanta z województwa mazowieckiego to historyczna wygrana na zapleczu Orlen Ligi.
W niedzielę odbędzie się mecz AZS Politechniki Opolskiej z Nike Węgrów (godz. 15), ale nie będzie on miał wpływu na górną część tabeli. Liderem po 2. kolejkach będzie Wisła Warszawa 6 pkt, która lepszym bilansem małych punktów wyprzedza Proximę Kraków. Trzecie jest WTS Solna Wieliczka – 5 pkt. Joker spadł na 6. miejsce (3 pkt).