Euro w Bydgoszczy?

  (frel)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Euro w Bydgoszczy?

  ©fot. Paweł Skraba

  Czy w Bydgoszczy za sześć lat odbędą się mistrzostwa Europy?
  Euro w Bydgoszczy?

  ©fot. Paweł Skraba

  Jak już informowaliśmy, zorganizowanie dużej imprezy lekkoatletycznej to teraz główny cel Bydgoszczy. Pierwsza taka okazja nadarzy się w 2016 roku. Wówczas zaplanowane są mistrzostwa Europy seniorów, które jeszcze nie mają gospodarza.

  Przeczytaj również: Dwa bydgoskie mityngi ciągle wysoko notowane.

  Stosowna aplikacja została już złożona przez miasto w European Athletics.
  Wstępne zainteresowanie zgłosiły także Chorwacja, Holandia, Turcja i Wielka Brytania. Teraz wszyscy mają czas na oficjalne potwierdzenie swojej kandydatury do 12 listopada, a do końca lutego należy złożyć pełną, wymaganą dokumentację. O wszystkim przedstawiciele Bydgoszczy zostali poinformowani w Lozannie podczas seminarium dla kandydatów najbliższych dużych imprez pod egidą Europejskiej Federacji LA (EA). Uczestniczyła w nim również delegacja Łodzi, która stara się o organizację halowych mistrzostw Europy w 2015. Rywalami są Czechy, Serbia, Turcja i Węgry.

  Decyzja o przyznaniu mistrzostw zostanie podjęta przez Radę EA w listopadzie 2011 r. Najbliższe mistrzostwa Europy na stadionie odbędą się w 2012 r. w nowej, ograniczonej formule w Helsinkach, a w 2014 r. w Zurychu. Z kolei najbliższe 31. HME zostaną rozegrane 4-6 marca 2011 r. w Paryżu, a następne w 2013 r. w Goeteborgu.
  Udostępnij
  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo