
W Spichrzach nad Brdą (ul. Grodzka 7-11) przez całą Noc Muzeów będzie Gra na czas, czyli zabawy na nowej wystawie „12 minut”, po której oprowadzi też kurator o godz. 18 i 22.
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Od Starego Rynku do placu Wolności. Spacer ulicami międzywojennej Bydgoszczy" o godz. 21

Muzeum Okręgowe zaprasza też na Wyspę Młyńską, by zagrać w gry planszowe i zabawy zręcznościowe w dawnym mieście na stosiku przy Zbiorach Archeologicznych MOB (ul. Mennica 2).
Natomiast w siedzibie Zbiorów Archeologicznych MOB o godz. 18 i 22.30 oprowadzanie kuratorskie, które przybliży prahistorię, opowiedzianą pięcioma zabytkami. To okazja, by poznać przeszłość zaklętą w przedmiotach na wystawach „Na pograniczu Wielkopolski i Pomorza. Bydgoszcz i region u zarania dziejów” oraz „W grodzie Bydgosta. Tajemnice życia wczesnośredniowiecznych mieszkańców Bydgoszczy i okolic”.

W Europejskim Centrum Pieniądza (ul. Mennica 4) będzie można przyjrzeć się pracy współczesnej artystki-złotnika, która w obecności widzów stworzy przedmioty podobne do tych, znalezionych w bydgoskiej katedrze - pokazy w godz. 18-21 przed wejściem od strony Międzywodzia.
A skoro mowa o Skarbie Bydgoskim - to właśnie 14 maja o godz. 19 odbędzie się wernisaż wystawy w nowej aranżacji, natomiast kuratorskie oprowadzanie po wystawie o godz. 21 i 22 - oczywiście w Europejskim Centrum Pieniądza.
Poszukać skarbu będzie można też na Wyspie Młyńskiej, uczestnicząc w zręcznościowym biegu rodzinnym (dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat, zapisy: [email protected] lub 885 905 284).

W Galerii Sztuki Nowoczesnej (ul. Mennica 8) Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy - jako pierwsze muzeum w kraju - zaprezentuje retrospektywę twórczości malarskiej, rysunkowej i graficznej 96- letniego Leona Piesowockiego - ostatniego żyjącego artysty z armii gen. Władysława Andersa! Wernisaż wystawy o godz. 18. Wystawa czynna będzie do 28 sierpnia 2022 roku.