Na chętnych do pracy czekają programy szkoleniowe, świadczenia socjalne i możliwość nauczenia się nowego fachu.
Poszukiwani i specjaliści, i osoby, które chciałyby się nauczyć nowego zawodu
Fabryka Mebli Gala Collezione działa Kujawsko-Pomorskiem już od 15 lat. W czterech swoich zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Lisim Ogonie k. Bydgoszczy, Gniewkowie, Tucholi i Chełmnie zatrudnia łącznie 700 pracowników. Są wśród nich m.in. specjaliści w zakresie modelowania, tapicerowania, szycia i krojenia skór. W ciągu kolejnych kilku miesięcy firma zamierza rozszerzyć zakres produkcji i stworzyć ponad 150 nowych miejsc pracy dla osób z regionu. Poszukiwani są zarówno doświadczeni specjaliści, jak też osoby, które chciałyby się nauczyć nowego zawodu. Tylko w Chełmnie (najmłodszym z zakładów produkcyjnych, który ruszył z produkcją w ubiegłym roku) pracę w szwalni i tapicerni znajdzie blisko 100 osób. Także w Tucholi zespół pracowników ma docelowo powiększyć się łącznie o kilkadziesiąt osób.
- Planujemy inestycje na poziomie kilkuset tysięcy złotych - tłumaczy Michał Gronowski,dyrektor zakładu produkcyjnego w Chełmnie. - Przed nami rozbudowa między innymi działu produkcji szkieletów. Firma zamierza także intensywnie inwestować w pracowników.
- Mamy przygotoane programy szkoleniowe, które pozwolą nauczyć się zawodu szwaczki i tapicera - wyjaśnia Jacek Polak, dyrektor tucholskiego zakładu. - Jesteśmy także właśnie w trakcie rozmów z urzędem pracy. Liczymy między innymi na pomoc w zakresie aktywizacji osób bezrobotnych z okolic. Będziemy także wnioskować o wsparcie na wyposażenie stanowisk i refundację kosztów zatrudnienia.
Fabryka promuje zawody takie jak szwaczka i tapicer
Fabryka Mebli Gala Collezione mocno promuje zawody takie jak szwaczka i tapicer. - To praca, która wymaga zdolności manualnych, wyobraźni i dbałości o szczegóły - opowiada Jacek Polak. - To zawody przez długi czas niedoceniane, a przecież w tym przypadku ludzkie ręce przewyższają precyzją nawet najbardziej zaawansowane maszyny - dodaje. Proces szkolenia fachowca trwa kilka miesięcy i wymaga znacznych inwestycji ze strony zakładu. Fabryka stawia więc na osoby, które chcą się z nią związać na lata.
Oferuje zatrudnienie na podstaie umowy o pracę, zapewnia dodatkowe świadczenia takie jak ubezpieczenie medyczne, paczki świąteczne dla dzieci czy spotkania integracyjne. Działa w systemie dwuzmianowym. Standardowo w lipcu, ze względu na wyznaczoną z wyprzedzeniem przerwę technologiczną produkcja staje, a wszyscy pracownicy dostają dwutygodniowy urlop. Doświadczony tapicer może liczyć na pensję w wysokości około 3 tys. zł netto. Średnia pensja wykwalifikowanej szwaczki jest wynosi średnio ok. 1900 zł na rękę. Firma zachęca, by odwiedzić zakłady w Tucholi i Chełmnie, zobaczyć jak wygląda produkcja i porozmawiać na miejscu z pracownikami.
Źródło: Fabryka Mebli Gala Collezione
