FC Toruń wygrywa pierwszy mecz w Futsal Ekstraklasie

Tak Michał Suchocki świętował swojego pierwszego gola w sezonie.
Tak Michał Suchocki świętował swojego pierwszego gola w sezonie. Sławomir Kowalski
Torunianie pokonali 3:0 Red Dragons Pniewy. Bohaterem meczu Krzysztof Elsner, który asystował przy wszystkich golach.

FC TORUŃ - RED DRAGONS PNIEWY 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Mikołajewicz (11), 2:0 Suchocki (33), 3:0 Mikołajewicz (35)

Elsner jeszcze w sobotę walczył w Chorwacji w ćwierćfinale mistrzostw Europy szóstek, w niedzielę wrócił do Torunia, a w poniedziałek błysnął w barwach FC. To był jego debiut w toruńskim zespole i w Futsal Ekstraklasie. Sporymi umiejętnościami popisał się już w 1. połowie. W 11. minucie po jego podaniu Macieja Foltyna (w przeszłości bramkarza toruńskiej drużyny) pokonał Marcin Mikołajewicz.

Po przerwie Elsner zaliczył jeszcze dwa kluczowe podania. Dwa kolejne gole padły w odstępie niespełna 2 minut i zwłaszcza drugie trafienie było przedniej urody, bo Elsner przedryblował kilku rywali i wyłożył piłkę Mikołajewiczowi (ma już 3 bramki w 2 meczach).

Zwycięstwo beniaminka było jak najbardziej zasłużone. Gospodarze stworzyli sobie znacznie więcej okazji strzelecki, a nie wykorzystali kilku jeszcze Michał Wojciechowski czy Mykola Morozow. Red Dragons atakowali najgroźniej przy wyniku 1:0, ale w kilku sytuacjach torunian uratował Nicolae Neagu.

Wyniki 2. kolejki: Chrobry Głogów - Nbit Gliwice 3:3, Gwiazda Ruda Śląska - Clearex Chorzów 3:7, Omega Gliwice - Rekord Bielsko-Biała 1:1, Red Devils Chojnice - AZS Uniwersytet Śląski Katowice 5:0, Pogoń 04 Szczecin - Gatta Active Zduńska Wola 1:1.

FC Toruń awansował na 6. miejsce w tabeli. 4 października zagra na wyjeździe z Nbit Gliwice