Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Francuskie klimaty: w polu i zagrodzie. To pasuje uczniom z Przemystki!

Jolanta Mlodecka
Jolanta Mlodecka
ZS Przemystka
"We share the land" to dwuletni program współpracy szkół, oparty na odwiedzinach w placówkach partnerskich i wymianie doświadczeń. Biorą w nim udział uczniowie Zespołu Szkół w Przemystce. Ich partnerzy to głownie szkoły rolnicze z Włoch i Francji.

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przemystce przystąpił do międzynarodowego projektu z programu Erasmus+ pt. "We Share The Land". Będzie realizowany w latach 2018 - 2020. Projekt zawiązany jest ściśle z rolnictwem i przyrodą i biorą w nim udział szkoły rolnicze z Polski, Włoch i Francji.

Tylko w radziejowskiej bibliotece można obejrzeć takie cudeńka - wspaniałą wystawę pełną jesiennych barw...

- Tematem projektu jest rolnictwo i obszary przyrody chronionej - mówi wicedyrektor Marzena Gorzycka. - Naszym zadaniem jest obserwacja sposobu użytkowania ziemi i sposobach jej ochrony. Podczas wizyty u naszych partnerów zapoznajemy się ze specyfiką zarówno hodowli jak i upraw. Wymienimy się doświadczeniami i ciekawostkami. Poznamy nową kulturę i tradycje danego regionu. Językiem projektu jest język angielski, co pomoże naszej młodzieży przełamać barierę w komunikowaniu się w tym języku. Uczniowie jak i nauczyciele maja możliwość zdobycia nowych doświadczeń jak i podzielenia się własnymi praktykami z innymi krajami.

Grupa projektowa w Zespole Szkół RCKU w Przemystce zakończyła właśnie drugi z trzech zaplanowanych wyjazdów w ramach projektu. Byli we Francji, w miejscowości Saint Cyran du Jambot, mieszczącej się w centralnym regionie kraju.

Grupa 15 uczniów z Zespołu Szkół - to przedstawiciele technikum ekonomicznego, rolniczego, hotelarskiego oraz żywienia i usług gastronomicznych. Mimo dużej rozbieżności kierunkowej, grupa okazała się być bardzo zgranym, a przede wszystkim pracowitym zespołem. Na jej czele stała koordynator projektu realizowanego w szkole Karolina Sobieraj, której towarzyszyła Magdalena Matczak, nauczycielka języka angielskiego.

- Cały roboczy tydzień uczestników projektu obfitował w różnorodne aktywności, zadania, ale też przyjemności - mówi Karolina Sobie- Począwszy od zajęć warsztatowych w szkole, po zwiedzanie średniowiecznych zamków, rolniczych fapo wycieczki rowerowe i naukę jazdy konnej. Ten tydzień był bardzo intensywny i owocny w doświadczenia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

2024 Omówienie próbnej matury z matematyki z Pi-stacją

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska