French Open. Zieliński i Nys awansowali do drugiej rundy debla

Zbigniew Czyż
Andrzej Szkocki/Polska Press
Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako gladko pokonali Francuzów Richarda Gasqueta i Lucasa Pouille'a 6:4, 6:2 w pierwszej rundzie debla wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open w Paryżu. Mecz trwał godzinę i 19 minut.

Rozstawieni z numerem siódmym Zieliński i Nys nie przegrali żadnego gema przy własnym podaniu, a w całym meczu pozwolili rywalom tylko na dwie piłki na przełamanie. Sami w pierwszym secie przełamali serwis już w pierwszym gemie i zdobytą przewagę utrzymali do końca. W drugim poszło im jeszcze łatwiej.

W walce o 1/8 finału przeciw dawnemu partnerowi Kubota

W drugiej rundzie Polak i Monakijczyk, finaliści Australian Open i zwycięzcy turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie, zmierzą się z Brazylijczykiem Marcelo Melo (były partner deblowy Łukasza Kubota) i Australijczykiem Johnem Peersem. Mecz wstępnie zaplanowano na piątek.

Zieliński w najnowszym notowaniu rankingu deblistów ATP zajmuje najwyższe w historii 12. miejsce, a w parze z Nysem jest deblem numer 1 w rankingu ATP Race za rok 2023.

Wynik 1. rundy debla Roland Garros

Jan Zieliński, Hugo Nys (Polska, Monako, 7) - Richard Gasquet, Lucas Pouille (Francja) 6:4, 6:2