Zobacz wideo: Pensja minimalna w 2023. Będzie dwukrotna podwyżka

Instytut ma 60-letnią historię. 12 lipca 1962 roku zarządzeniem Ministra Przemysłu Chemicznego powołane zostało Centralne Biuro Konstrukcji Aparatów i Maszyn Chemicznych. W 1970 roku został przekształcony w Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Budowy Urządzeń Chemicznych „CEBEA”. Dwa lata później powołano Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Maszyn i Urządzeń Chemicznych „METALCHEM”. Z kolei w 1999 roku został utworzony Instytut Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych „METALCHEM”. W 2008 roku powołano Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników.
1 kwietnia 2019 roku placówka ta stałą się częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz, przyjmując nazwę Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników. Ma siedzibę w Toruniu przy ulicy Skłodowskiej-Curie 55.
Obecnie Instytut zatrudnia 148 pracowników. Wśród nich jest 45 pracowników naukowych, którzy realizują projekty naukowe i badawczo-rozwojowe w dziedzinie inżynierii materiałów polimerowych. Wynikiem prac jest udzielenie przez Urząd Patentowy RP na rzecz instytutu 290 patentów na wynalazki.
Polecamy
- Przepraszam, czy tu biją? Złe adresy w Toruniu. Legenda a fakty. Czeczenia na czele
- Wiele darmowych atrakcji w ten weekend w Toruniu! Kupicie też prezenty na święta!
- Toruń. Mogło dojść do tragedii! Pomoc psychiatry przyszła zbyt późno?
- Stypendyści Prezesa Rady Ministrów z Torunia i okolic. Sprawdź, kto jest na liście
Uroczysta Jubileuszowa Gala z okazji 60-lecia Łukasiewicz – IMPiB odbyła się w piątek 9 grudnia w Hotelu Bulwar w Toruniu. Była to okazja do wspomnień, prezentacji dokonań, podziękowań i wręczenia nagród osobom, które wpłynęły znacząco na rozwój Instytutu.
Polecamy nasze grupy i strony na Facebooku: