
Żnin
Wiosną warto wybrać się na wycieczkę, by lepiej poznać nasz region.

Toruń
Toruń to piękne miasto w Polsce, znane przede wszystkim z gotyckiej architektury i związku z Mikołajem Kopernikiem. Oto kilka miejsc, które warto zobaczyć w Toruniu:
Stare Miasto - Zespół staromiejskich budowli, wpisany na listę UNESCO, z malowniczymi uliczkami, kamienicami oraz rynkiem.
Katedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty - Imponująca gotycka katedra z pięknymi witrażami i zabytkowymi organami.
Zamek Krzyżacki - Ruiny zamku z XIII wieku, które były niegdyś siedzibą zakonu krzyżackiego.
Dom Mikołaja Kopernika - Muzeum poświęcone życiu i pracy astronoma, w którym można zobaczyć wiele interesujących eksponatów.
Planetarium - Miejsce, w którym można poznać tajemnice wszechświata, z różnymi seansami i wystawami.

Toruń
Toruń to piękne miasto w Polsce, znane przede wszystkim z gotyckiej architektury i związku z Mikołajem Kopernikiem. Oto kilka miejsc, które warto zobaczyć w Toruniu:
Bastion i mury obronne - Fragmenty średniowiecznych murów miejskich z basztami, które można zwiedzać.
Fontanna Flisaka - Urokliwa fontanna, która jest jednym z symboli Torunia, szczególnie popularna wśród turystów.
Toruńskie pierniki - Nie można odwiedzić Torunia bez spróbowania słynnych pierników. Warto odwiedzić jedną z lokalnych piekarni lub muzeum piernika.
Bulwary nad Wisłą - Miejsce na spacery i relaks z widokiem na rzekę, idealne na odpoczynek po zwiedzaniu.

Ostromecko - "bydgoski Wilanów”
Ostromecko zostało nazwane „bydgoskim Wilanowem” przez wielkiego animatora kultury Andrzeja Szwalbego. Szwalbe słusznie porównał ostromeckie pałace i parki z pięknem Wilanowa, bowiem siedziba rodowa Mostowskich, Schönbornów i Alvenslebenów jest perłą architektury, leżącą o krok od granic Bydgoszczy. Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku jest zabytkiem unikatowym w skali kraju. Odwiedzających czaruje pięknym rokokowym Pałacem Starym, w którym znajduje się Kolekcja Zabytkowych Fortepianów im. Andrzeja Szwalbego, i majestatycznym Pałacem Nowym, przeplatającym neoklasycyzm z neobarokiem francuskim. W Pałacu Nowym zapraszamy do obejrzenia wystaw tematycznych. Powstałej w latach 1949-1973 w bydgoskiej Fabryce Akordeonów oraz Składu Sommerefelda z bydgoskimi pianinami z XX-lecia międzywojennego.