Gmina Brusy. Łowili rybki. Dla nagrody i frajdy

(EM)
Józef Kowalski ważył i liczył rybki
Józef Kowalski ważył i liczył rybki Archiwum
Przy rewelacyjnej pogodzie wędkowano w Drzewiczu o puchar starosty. Liczyło się, kto złowi najwięcej i kto będzie miał na koncie największy okaz.

To już trzecie powiatowe zawody o puchar starosty chojnickiego, w których wzięli udział przedstawiciele poszczególnych samorządów.

Puchar prezesa PZW Brusy - nr 130 - Wacława Gierszewskiego za największą rybę zdobył Andrzej Bugaj (reprezentant gminy Brusy), za okonia o wadze 98 g, II miejsce w tej kategorii zajął Sebastian Markowski - okoniem o wadze 53 g.

Puchar starosty Stanisława Skai za największą ilość ryb zdobył Mirosław Dorawa, reprezentant gminy Konarzyny, Oddając komisji 275 ryb o łącznej wadze 4913 g (głównie ukleja), zdobywając 5 tys.188 pkt

Kolejne miejsca w klasyfikacji: II m. Andrzej Gospodarek - reprezentant gminy Konarzyny - 286 ryb, III m. Andrzej Zimorski - reprezentant starostwa chojnickiego - 220 ryb, IV m. Tomasz Zimorski - reprezentant starostwa -182 ryby, V m. Sebastian Markowski - gmina Chojnice - 93 ryby, VI m. Andrzej Bugaj - gmina Brusy - 71 ryb, Mariusz Lubiński - gmina Brusy - 93 ryby, VIII m. Jerzy Brodecki - gmina Chojnice - 55 ryb, IX m. Dariusz Zaremba - Chojnice - 41 ryb, X m. Andrzej Sabiniarz - gmina Czersk - 38 ryb, XI m. Jan Paluch - Chojnice - 24 ryby, XII m. Zdzisław Ufnowski - gmina Czersk -17 ryb.