Uczestniczyli w nim mieszkańcy gminy Papowo Biskupie, którzy kiedyś honorowo oddawali krew oraz ci, którzy robią to także aktualnie. W spotkaniu uczestniczyli wójt Andrzej Zieliński, przewodnicząca Rady Gminy Aleksandra Chudzik i Zbigniew Orzechowski - lekarz z Chełmna, który jest opiekunem koła krwiodawców.
- Prosimy o kontakt osoby, które oddają krew, a nie mamy ich na naszej liście - zachęca Aleksandra Szymańska z papowskiego Urzędu Gminy. - Wystąpiliśmy kiedyś do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy o udostępnienie listy mieszkańców naszej gminny oddających krew, ale niestety nie otrzymaliśmy takich danych. Przyczyną odmowy był obowiązek zapewnienia anonimowości dawcom, zgodnie z ustawą o publicznej służbie krwi. Po prostu nie mogli tego zrobić.
Urzędnicy chcieliby uzupełnić swoją bazę danych choćby po to, by móc zaprosić te osoby i podziękować im podczas uroczystych spotkań.
Gmina Papowo Biskupie. Spotkanie krwiodawców
(mona)

Honorowi krwiodawcy mają wiele wspólnych tematów do rozmów
Spotkanie z lokalnymi krwiodawcami zorganizowano w Papowie Biskupim.