Gol od medalu. Hokeiści halowi poza podium mistrzostw Europy

Krystian Makowski strzelił 3 bramki w turnieju finałowym.
Krystian Makowski strzelił 3 bramki w turnieju finałowym. Lech Kamiński
Biało-czerwoni w turnieju Halowych Mistrzostw Europy w Wiedniu zajęli 4. miejsce.

Zadecydował o tym mecz o 3. miejsce, w którym Polacy przegrali z Rosją 3:4 (2:2). O sukcesie Rosji przesądziła druga połowa, w której odskoczyli na 4:2. Na minutę przed końcem rozmiary porażki zmniejszył najskuteczniejszy w naszym zespole Dariusz Rachwalski.

Przed przerwą do remisu doprowadził torunian Krystian Makowski, który turniej HME kończy z 3 trafieniami. 2 gole ma na koncie Michał Raciniewski, a honoru Pomorzanina Toruń w kadrze bronili także bramkarz Łukasz Domachowski i rozgrywający Bartosz Żywiczka.

Halowe Mistrzostwo Europy trafiło w ręce Niemców, którzy w finale po karnych zagrywkach pokonali Austrię (w regulaminowym czasie było 5:5. Kolejne miejsca: 5. Holandia, 6. Czechy, 7. Szwecja, 8. Anglia. Dwie ostatnie ekipy zostały zdegradowane II ligi europejskiej.