
WOŚP w Golubiu-Dobrzyniu - tradycyjnie sztabem w Domu Kultury w Golubiu-Dobrzyniu kieruje Sylwia Dombrowska. - Mamy grupę zaangażowanych 35 wolontariuszy. W dniu finału będą kwestować w naszym mieście. Planujemy także licytacje online. Pracujemy jeszcze nad formą finału. Żałujemy, że nie może ona wyglądać jak w poprzednich latach, z programem artystycznym na żywo, z zaangażowaniem wielu instytucji, w tym Zespołu Szkół Miejskich i Ośrodka Sportu i Rekreacji – mówi liderka sztabu. Finały WOŚP cieszyły się w naszym mieście sporym zainteresowaniem, to była jedna z większych imprez w mieście.

WOŚP w Kowalewie Pomorskim - szefem sztabu WOŚP, który powstał w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim kieruje Daniel Brożek – prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Toruniu. - Jest grupa 12 wolontariuszy, która będzie kwestować od godz. 8 do 18. W obliczu pandemii i obostrzeń pojawiło się wiele wątpliwości i ograniczeń jak zorganizować finał WOŚP. Koncertu nie możemy przygotować. Nie będzie światełka do nieba, żeby nie gromadzili się ludzie. Myślimy o puszczeniu muzyki przez głośniki. Jeżeli będzie śnieg to rozważamy organizację lepienia śnieżnych figur przez najmłodszych. Otrzymaliśmy gadżety na licytacje. Będą one się odbywały online, do poniedziałku 1 lutego do godz. 12. Mamy nadzieję, że mieszkańcy będą równie zaangażowani w zbiórkę na szczytny cel. W ubiegłym roku zebraliśmy 27 tys. zł – mówi dyrektor M-GOK Barbara Niewidział. - Imprezy WOŚP są jednymi z większych w mieście. Cel jest szczytny. W dotychczasowych 28 finałach, tylko w 1 nie mogłam uczestniczyć ze względów zdrowotnych. Z sentymentem wspominam te pierwsze finały, kiedy to sami robiliśmy serduszka do przypinania na kurtki, pisakami wykonywaliśmy napis WOŚP.

WOŚP w ZS w Zbójnie - sztab tworzą nauczyciele: p. S. Bednarek, E. Urbańska, A. Wyborska, W. Zglenicka. Szefem sztabu jest Paweł Kowalski. 31 stycznia wolontariusze będą zbierać pieniądze do puszek na terenie Zbójna i okolic od godzin porannych do zmroku. Działać będą także eSkarbonki czyli „wirtualne puszki”, które WOŚP przygotowała dla wolontariuszy. - Link do eSkarbonki zawsze zaczyna się od adresu https://eskarbonka.wosp.org.pl po którym następuje ciąg liter i cyfr indywidualny dla konkretnego wolontariusza Orkiestry. Efekty tych zbiórek można śledzić na stronie https://eskarbonka.wosp.org.pl. Oprócz kart płatniczych, dostępne formy płatności to również przelew bankowy oraz BLIK. Korzystanie z eSkarbonki jest szybkie, proste i bezpieczne. O godzinie 20 rozświetlamy niebo latarkami, świeczkami, zapałkami tak, by świeciło nad naszymi głowami. Liczymy, że pomimo pandemii Państwo macie gorące serca i wesprzecie akcję – czytamy na stronie ZS w Zbójnie.

WOŚP w ZS w Radominie - szefową sztabu jest Milena Pętlicka. Wiadomo już, że będzie tradycyjne kwestowanie oraz 5 edycja Biegu Radomińskiego pod hasłem „Policz się z cukrzycą”. Tym razem ma on charakter wirtualny. Uczestnicy muszą przebiec co najmniej 5km. Mogą wyruszyć na trasę polecana przez organizatorów lub własnym szlakiem. Każdy ma za zadanie udokumentować swoje uczestnictwo poprzez screen z aplikacji biegowej i selfie w poście. Wpisowe wynosi 50zł.