https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Golub-Dobrzyń. Rowerowa stłuczka

Alicja Wesołowska
sxc.hu
Do niecodziennego zdarzenia doszło 3 maja w miejscowości Owieczkowo - na drodze do Wąbrzeźna zderzyło się dwóch rowerzystów.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że jadący w stronę Golubia-Dobrzynia rowerzysta próbował wyprzedzić jadącego przed nim mężczyznę. Prawdopodobnie zahaczył go ramieniem i przewrócił się na ziemię.

Wyprzedzany rowerzysta był pod wpływem alkoholu. Nic się mu nie stało. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze z Golubia-Dobrzynia. Pijanemu mężczyźnie grozi zakaz jazdy rowerem. Na jak długo - to zależy od liczby promili w organizmie.

- Każdy pijany rowerzysta musi liczyć się z konsekwencjami - wyjaśnia asp. Jolanta Zapaśnik-Wysocka. - To, że ktoś porusza się na rowerze nie oznacza, że nie można mu odebrać prawa jazdy. Tym zaś, którzy prawa jazdy nie mają, mogą dodatkowo grozić utrudnienia w jego uzyskaniu.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska