Informację o zakończeniu współpracy, między Alphabet Inc. (spółka powołana spółkę Google) a chińskim koncernem Huawei, podały dwa źródła serwis "The Verge" oraz Reurters.
Huawei zachowa jedynie dostęp do publicznej wersji systemu operacyjnego Android dla urządzeń mobilnych, ale nie będzie mieć uprawnień dających dostęp do prawnie zastrzeżonego, własnościowego oprogramowania zamkniętego - podaje businessinsider.
Google ocenia, że na całym świecie w użyciu jest ok. 2,5 mld aktywnych urządzeń korzystających z systemu Android takich jak telefony komórkowe, smartfony, tablety czy notebooki - zaznacza w komentarzu agencja Reutera.
Co to zmienia dla właścicieli sprzętu Huawei?
Dla obecnych - raczej niewiele. Na razie.
Z komunikatów wynika, że modele wypuszczone przed datą wprowadzenia sankcji będą odcięte od wsparcia Google przy aktualizacjach Androida, ale wciąż będą mogły korzystać z produktów Google, takich jak Google Play Store, Gmail i YouTube.
Najdziwniejsze aplikacje na telefon. Wiedzieliście, że takie są?
Decyzja ta est związana z decyzją departamentu handlu USA o wpisaniu Huawei Technologies i 70-ciu związanych z nim firm na tzw. czarną listę podmiotów, które muszą uzyskiwać zgodę rządu w Waszyngtonie na to, by kupować amerykańskie komponenty i technologię.
To prawdopodobnie zmusi chiński koncern do opracowania swojego systemu operacyjnego (nad którym i tak już pracuje) oraz rozwinięcia własnej oferty aplikacji.
PiS obiecuje: 500 plus na pierwsze dziecko, "13" emerytura dla najstarszych.
