https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Grafiki z całego świata w Wozowni

MJ
Tożsamość i tradycja będą głównym tematem 6. Międzynarodowego Triennale Grafiki "Kolor w grafice", które rozpocznie się za tydzień w Galerii Sztuki "Wozownia".

Wystawa, która 11 września o 18 zostanie tam otwarta, zainauguruje serię ogólnopolskich i międzynarodowych imprez graficznych.
Ekspozycja w "Wozowni" zaprezentuje prace 48 artystów z całego świata (przeważać będą twórcy europejscy). W sumie zobaczymy ok. 150 prac (także wielkoformatowych), wykonanych w technikach klasycznych: drzeworyt, linoryt, sucha igła, litografia i w zdecydowanej większości, w technikach komputerowych.
W ramach Triennale odbędzie się również otwarta sesja naukowa zorganizowana poświęcona problemom tożsamości i tradycji.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska