Grom gromi, Kamionka odrabia, Krajna nie strzela [zdjęcia]

Piotr Pubanz
Najciekawiej w 5. kolejce B-klasy było w Kawlach, gdzie gospodarze (ciemniejsze stroje) zremisowali z Gryfem II Sicienko. Piotr Pubanz
Dwie wygrane i porażka to dorobek drużyn z powiatu sępoleńskiego w 6. kolejce A-klasy. Więcborski Grom w niedzielne przedpołudnie zdemolował outsidera z Wudzyna, odprawiając rywali z bagażem 7 goli. Sporego wyczynu dokonała Kamionka, która do przerwy przegrywała z Przysierskiem 0:2, by w drugich 45 minutach pokonać rywala. Natomiast Krajna, jako jedyna doznała w weekend porażki.
KS Kawle - Gryf II Sicienko

GROM WIĘCBORK - TARTAK WUDZYN 7:1 (4:1)

Bramki: Patryk Herzberg 3, Sebastian Pacek 2, Karol Frankowski, Krystian Cyran.
GROM: Kunek - Pukownik (57. Siekierka), Drobiński (57. Mucha), Bethke, Lizik - Tuński, Pacek, Hrycajewski, Frankowski (67. Cyran) - Herzberg, Janicki (62. Błociński)

Zanim na tablicy wyników pojawiła się po stronie gospodarzy "jedynka" (12. minuta) sędzia zdołał nie uznać dwóch goli, które padły po nieznacznych spalonych. W końcu dobrze dysponowany tego dnia Herzberg zdołał pokonać bramkarza, wykorzystując idealne podanie od Janickiego. Niespodziewanie w 33. min. padło wyrównanie, które jednak pozytywnie "nakręciło" miejscowych. Gospodarze między 40-45. min. trzykrotnie trafiali do siatki. Najwidoczniej gole stracone tuż przed przerwą mocno podłamały przyjezdnych, bowiem w drugiej połowie całkowicie oddali inicjatywę miejscowym. Więcborczanie dalej grali "swoje" dokładając kolejne trafienia. To ostatnie było dziełem debiutującego w drużynie seniorów Krystiana Cyrana.

- Wynik mówi sam za siebie, a to był i tak dla naszego rywala najmniejszy wymiar kary - skomentował mecz trener Sylwester Trzósło. - Strzeliliśmy 7 goli, a drugie tyle sytuacji zmarnowaliśmy. Do stanu 1:1 mecz był w miarę wyrównany, ale końcówka pierwszej połowy i cała druga upłynęła przy naszej dominacji. Punkty cieszą, ale nie wiadomo czy ich nie stracimy, bo gracze z Wudzyna kolejny raz rozważają wycofanie się z ligi. To jednak nie nasz problem, my myślami jesteśmy już w Mroczy. Myślę, że naszą dobrą dyspozycję uda się utrzymać. W każdym bądź razie wybieramy się tam po zwycięstwo.

KRAJNA SĘPÓLNO - BKS BYDGOSZCZ 0:2 (0:1)

14. Tartak Wudzyn 5 0 3-21

KRAJNA: Mrugalski - Stupałkowski (Słowiński), Kozina, Paszylk, S.Walaszek - K.Walaszek, M. Trąbka (Mosek ), A. Błaszkowski, Skiba - Twardy, Pestka.

W sobotę po raz kolejny potwierdziło się, że Krajna cierpi na brak klasowego napastnika i jeśli takiego nie uda się szybko sprowadzić do klubu, to o punktach nie ma co marzyć. Miejscowi na tle wymagającego rywala nie zaprezentowali się źle, cóż z tego, kiedy przez całe spotkanie nie potrafili stworzyć sobie żadnej dogodnej okazji bramkowej. Natomiast chwila gapiostwa w pierwszej połowie, przy rzucie wolnym wykonywanym przez BKS, skończyła się utratą gola. Drugi (90. minuta) był konsekwencją zbytniej chęci doprowadzenia do remisu. Krajanie mieli swoje sytuacje, które przy zachowaniu zimnej krwi mogły zakończyć się bramkami. W 42. min. Pestka znalazł się sam przed bramkarzem, ale uderzył ponad bramką, a w 85. min. podobnie zachował się Mosek.

- Jak mamy wygrać mecz, skoro nie potrafimy strzelić bramki - głośno zastanawiał się po spotkaniu trener Mirosław Tyda. - Zdaję sobie sprawę, że mam młody zespół, ale jeśli się stwarza sytuacje, to trzeba je wykorzystywać, a my od 4 spotkań nie potrafimy wykończyć żadnej akcji. Zdaję sobie sprawę, że potrzebny jest napastnik, ale skąd go wziąć? Sama gra długimi momentami nie wyglądała źle, ale gdy tylko dochodziliśmy do bramki rywala, wszystko się urywało. Pracujemy nad tym elementem, ale nadal nic nie wychodzi.

KAMIONKA KAMIEŃ - SPARTA PRZYSIERSK 3:2 (0:2)

Bramki: Bartosz Lepak 2, Arkadiusz Fridehl.
KAMIONKA: Sowiński - Szafrański, Balcer, Gołąbek, Karpacz - Fridehl, Kobus, Bettin, Lepak, Warmke - Spica (Prasał).

Goście z Przysierska od pierwszych minut z animuszem natarli na Kamionkę i na efekty nie trzeba było długo czekać. Do przerwy przyjezdni prowadzili 2:0 i ze spokojem udali się do szatni. Po przerwie obraz gry uległ radykalnej zmianie. Teraz to gospodarze zagrali odważniej i co ważne, skuteczniej. Kontaktowego gola strzelił Fridehl, a dwa kolejne dołożył Lepak. Faworyzowana ekipa z Przysierska nie zdołała już odpowiedzieć.

- Goście w pierwszej połowie narzucili bardzo wysokie tempo gry, wymuszając niejako nasze błędy w defensywie - stwierdził po meczu trener Sławomir Gołąbek. - Po przerwie my graliśmy swoje, a przyjezdni wyraźnie opadli z sił. Szybko udało nam się z nawiązką odrobić straty, a okazji na kolejne gole nie wykorzystali Prasał i Kobus.

Wyniki 6. kolejki. LKS Dąbrowa Chełmińska - Fala Świekatowo 0:3, KS Łochowo - Czarni Lniano 6:2, Krajna Sępólno Krajeńskie - BKS Bydgoszcz 0:2, Victoria Koronowo - Tucholanka Tuchola 1:1, Kamionka Kamień Krajeński - Sparta Przysiersk 3:2, Rawys Raciąż - Tarpan Mrocza 7:0, Grom Więcbork - Tartak Wudzyn 7:1.

13. Myśliwiec Gostycyn 3 0 4-8

Na czoło wydarzeń 5. kolejki B-klasy wysuwa się w mecz w Kawlach, gdzie tamtejszy KS podejmował lidera z Sicienka. Mecz, mimo prowadzenia gospodarzy do przerwy 3:1, zakończył się niespodziewanym podziałem punktów, co należy uznać za sukces gości. Dwa gole w tym spotkaniu były udziałem Bartka Mizdalskiego, a jednego dorzucił Vladimer Erkvania.

Podział punktów w Kawlach był najkorzystniejszy dla Biomasy Skarpa, która zasiadła w fotelu lidera. ,Biomasa wygrała 4:2 z TKP w Tucholi, a znakomite zawody rozegrał Kamil Kużas strzelając bramkę i notując 3 asysty. Kużas asystował przy kolejnych trafieniach Grzegorza Łaszczyka, Krystiana Murawskiego i Patryka Kuffla. W czołówce tabeli znajdują się nadal piłkarze Fuksa Wielowicz, po ograniu w Sypniewie tamtejszej Gwiazdy. Fuks zwyciężył 4:2 po trafieniach Dawida Wardzińskiego, Kamila Sołtysa, Damiana Nawrockiego i Arkadiusza Grochowskiego. Dla Gwiazdy strzelali Krystian Draber i Jan Wiepszkowski. Dla tego drugiego był to setny gol w barwach Gwiazdy. 5. kolejka udana była również dla Taxusa Komierowo, który 2:1 pokonał w Gostycynie Myśliwca, a do siatki rywala trafiali Mateusz Mela i Błażej Brodowski.

Wyniki 5 kolejki klasy B. KS Kawle - Gryf II Sicienko 3:3, TKP Tuchola - KS Skarpa 2:4, LKS Kęsowo - Sokół Nowy Dwór 2:4, Łokietek Wierzchucin Królewski - Olimpia Wtelno 1:1, Myśliwiec Gostycyn - Taxus Komierowo 1:2, Gwiazda Sypniewo - Fuks Wielowicz 2:4, Victoria Mąkowarsko - pauza.

W powiatówce bez zmian

4. kolejka sępoleńskiej "powiatówki" nie przyniosła większych niespodzianek, na czele tabeli nie zanotowano więc większych przetasowań. Lider z Zamartego długo męczył się z Obrolem, jednak po golach Błażeja Odyji i Damiana Lajdanowicza wygrał pewnie 2:0. Najwyższą wygraną w tej kolejce zanotował Time Lubcza gromiąc 10:2 Fireman. Aż 5 goli w tym meczu strzelił Krystian Pyszka, a hat-tricka zanotował Ireneusz Gramenz.

Wyniki 4. kolejki Fuks II Wielowicz - Orzeł Dąbrowa 2:4, HZ Zamarte - Obrol Obkas 2:0, Victoria Orzełek - LZS Płocicz 1:1, Sosenka Sośno - WKS Wałdowo 7:1, Time Lubcza - Fireman Zabartowo/Pęperzyn 10:2, LZS Lutówko - LZS Piaseczno 1:4.

1. HZ Zamarte 4 12 18-5
2. Sosenka Sośno 4 10 16-5
3. Time Lubcza 4 9 22-8
4. Victoria Orzełek 4 8 8-2
5. LZS Płocicz 4 7 12-5
6. Obrol Obkas 4 7 7-6
7. LZS Piaseczno 4 6 11-10
8. Orzeł Dąbrowa 4 4 9-11