MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Grono pedagogów szkolnych w komisariacie na Wyżynach

mm, źródło: policja
materiały policji
W środę 21 marca policjanci z bydgoskich Wyżyn gościli w komisariacie grono pedagogów szkolnych. Celem spotkania była wymiana informacji dotyczących współpracy instytucji oświatowych z policją.

W spotkaniu uczestniczył Komendant komisariatu na Wyżynach mł. insp. Adam Jarosz oraz zaproszeni goście: Sędzia Sądu Rejonowego w Bydgoszczy VI Wydział Rodzinny i Nieletnich Pani Marlena Jarzembowska - Kulawiak i kom. Monika Hermann z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Pani Sędzia przybliżyła zgromadzonym zagadnienie związane z wykonywaniem władzy rodzicielskiej w korelacji z działaniami podejmowanymi przez placówki oświatowe. Wyjaśniła także różnice między pojęciem demoralizacji a czynu karalnego. Ponadto Pani Marlena Jarzembowska - Kulawiak zapoznała przedstawicieli placówek oświatowych z kompetencjami Sądu w zakresie stosowania środków przewidzianych prawem wobec nieletnich sprawców przestępstw, jak i w przypadkach niewłaściwego wykonywania władzy rodzicielskiej.

Sędzia odpowiadała na szereg pytań związanych ze wzajemną współpracą i doświadczeniem oraz bieżących problemami.
Natomiast kom. Monika Hermann przedstawiła zagadnienie związane z przemocą domową oraz przypomniała o procedurach z nimi związanych. Nie zabrakło również dyskusji, która opierała się na wymianie doświadczeń i spostrzeżeń dotyczących procedury Niebieskiej Karty.

Na zakończenie spotkania uczestnicy opracowali metody współpracy szkoły z policją dotyczące spotkań z młodzieżą szkolną z udziałem policjantów, udzielania przez policję pomocy szkole w rozwiązywaniu trudnych, mogących mieć podłoże przestępcze, problemów.

Prognoza pogody na czwartek 22 marca:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Grono pedagogów szkolnych w komisariacie na Wyżynach - Express Bydgoski

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska