Grudziądz. Karate uczy walki i hartuje. Młodzi dobrze walczyli

(marz)
W pogodne dni zawodnicy klubu karate shorin ryu trenują także w plenerze
W pogodne dni zawodnicy klubu karate shorin ryu trenują także w plenerze Archiwum klubu
Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się w Pucharze Polski młodzi zawodnicy z grudziądzkiego klubu karate shorin ryu Dariusza Draspy.

Turniej odbył się w Świeciu. Walczyło w nim 59 zawodników w wieku 5-17 lat , z sześciu klubów. Oprócz gospodarzy, wystąpiły reprezentacje Gdańska, Kwidzyna, Rakowca, Grudziądza, Bydgoszczy. Zmierzyli się w kata (pokazy technik karate) i kumite (walki).

W kata dziewcząt zaawansowanych w wieku 9-11 lat Sandra Kubiak zajęła pierwsze miejsce, Paulina Błażejewska trzecie, a Paulina Listopadzka czwarte. W kategorii początkujących trzy pierwsze miejsca zajęły grudziądzanki: 1. Sandra Świdros, 2. Oliwia Makowska, 3. Weronika Leśnicka.

Chłopcy z Grudziądza także dobrze spisali się w kata. W grupie 9-11 lat zaawansowanych najlepszy był Mateusz Malinowski, a Kevin Błażejewski - trzeci. W gronie kadetów Dominik Dąbkowski zajął trzecie miejsce.

W kata najmłodszych (5-6 lat) dzielnie walczyli Mateusz Sabiniarz, Jakub Listopadzki i Łukasz Makowski, którzy zajęli trzecie miejsce.

W kumite (mixt, od 10 lat, zaawansowani) Błażejewska była pierwsza, a Kubiak trzecia. W tej kategorii wiekowej początkujących Świdros wywalczyła 2. miejsce, a Oliwia Makowska trzecie.

Kto chciałby dołączyć do grona ćwiczących, ma taką szansę, gdyż trener Dariusz Draspa przyjmuje chętnych do klubu - w Gimnazjum nr 6 przy al. 23 Stycznia 30 w poniedziałki i czwartki, w godz 18.30-20.