Gwiazdy na święcie województwa kujawsko-pomorskiego. Co się będzie działo? Kto wystąpi? [PROGRAM]

Julia FurmanZaktualizowano 
Świętowanie 20-lecia województwa kujawsko-pomorskiego rozpocznie się w sobotę 1 czerwca w aż 11 miastach regionu. Organizatorzy obiecują, że będzie pełno atrakcji. Co się będzie działo?
Świętowanie 20-lecia województwa kujawsko-pomorskiego rozpocznie się w sobotę 1 czerwca w aż 11 miastach regionu. Organizatorzy obiecują, że będzie pełno atrakcji. Co się będzie działo? Arkadiusz Wojtasiewicz
Świętowanie 20-lecia województwa kujawsko-pomorskiego rozpocznie się w sobotę 1 czerwca w aż 11 miastach regionu. Organizatorzy obiecują, że będzie pełno atrakcji. Co się będzie działo? Kto wystąpi? Sprawdź program imprezy.

Na scenie wystąpią polskie gwiazdy, między innymi: Kayah, Krzysztof Zalewski, Katarzyna Skrzynecka, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Hyży, Czesław Mozil, Dawid Kwiatkowski, Maria Sadowska, Monika Kuszyńska i Reni Jusis.

Grudziądz i Włocławek będą się bawić 1 czerwca

1 czerwca w Dzień Dziecka odbędą się pierwsze wydarzenia w Grudziądzu. Parada Orkiestr Dętych Województwa, koncert grupy Rebel Babel & L.U.C, Potańcówka Międzypokoleniowa, kulinarna wyspa smaku, strefa zabaw dla najmłodszych, pokaz tańca Jana Klimenta i Lenki Klimentovej, to mała część przygotowanych atrakcji. O 21:00 na scenę wyjdzie jeden z najpopularniejszych obecnie polskich muzyków - Krzysztof Zalewski.

Włocławek również nie będzie się nudził. Na Bulwarach im. J. Piłsudskiego zmierzą się ze sobą kapele z województwa kujawsko-pomorskiego. Dzieci będą mogły spędzić czas w strefie zabaw oraz w atrakcyjnej formie poznać przepisy drogowe w miasteczku bezpieczeństwa. A rodzice i dziadkowie - obejrzeć muzyczno-taneczne show z udziałem Stefano Terrazzino. Na dobre zakończenie dnia o godzinie 20:30 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru - Kayah.

Bydgoszcz zaczyna świętować 2 czerwca

Bydgoszcz w niedzielę 2 czerwca zamieni się w dziecięcą krainę za sprawą rodzinnego festynu „Bajkowa Bydgoszcz” z kolorową paradą, która wyruszy z Placu Wolności, wraz z festynem rodzinnym na Wyspie Młyńskiej. W piątek 7 czerwca w Filharmonii Pomorskiej odbędzie się koncert upamiętniający 20. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Bydgoszczy.

W sobotę 8 czerwca na Wyspie Młyńskiej zabrzmi muzyka filmowa związana z Kujawami i Pomorzem. Na koncercie „Wyspa Kina” wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Maria Sadowska, Filip Lato, Monika Kuszyńska, Piotr Zioła, Reni Jusis, Marek Dyjak, Bovska i Marcelina. Artyści wykonają utwory do filmów, które powstały w regionie, bądź były zrealizowane przez twórców pochodzących z Kujaw i Pomorza. Organizatorzy upamiętnią też jedną z największych przedwojennych gwiazd, urodzoną w Toruniu Helenę Grossównę. W tym roku mija 115 lat od narodzin i 25 lat od śmierci aktorki.

W Toruń Święto zawita w środę 5 czerwca

5 czerwca w Centrum Kultury Dwór Artusa odbędzie się koncert „Pory Roku Vivaldiego z Mistrzem” w wykonaniu skrzypaczki Anny Marii Staśkiewicz z Orkiestrą Kameralną Capella Bydgostiensis. Jako soliści wystąpią uczniowie szkół muzycznych wyłonieni w przesłuchaniach.

Piątek 7 czerwca rozpocznie się od Mszy świętej w Katedrze śś. Janów oraz od uroczystej sesji Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, podczas której będą nadane honorowe obywatelstwa regionu. Uroczysty tytuł otrzymają prymas senior abp. Henryk Muszyński oraz fizyk prof. Stanisław Dembiński. Po południu ruszy Turniej Balonowy o Puchar Marszałka Województwa. Na zakończenie dnia zaplanowano koncert „Pod wspólnym niebem”. O 21:00 na placu za Urzędem Marszałkowskim wystąpią: Grzegorz Hyży, Kasia Kowalska, Czesław Mozil, Dawid Kwiatkowski, Ten Typ Mes, The Dumplings i Mariusz Lubomski. Tematem przewodnim tradycyjnie będą piosenki nawiązujące do nieba, gwiazd i kosmosu .

Inowrocław i Brodnica też uczestniczą w świętowaniu

Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego zawita do Inowrocławia. W niedzielę 2 czerwca o 16.30 oraz o 19.00 w Parku Solankowym odbędą się pokazy tańca, które poprowadzi tancerz Robert Kochanek. Natomiast o 17:30 w tym samym miejscu zaśpiewa wokalistka i aktorka Katarzyna Skrzynecka

Miłośników nauki na pewno przyciągnie coroczny AstroFestiwal, który odbędzie się 8 czerwca w malowniczej scenerii ruin zamku krzyżackiego w Brodnicy. W programie między innymi pokazy astronomiczne, prelekcje popularnonaukowe, obserwacje nieba, oraz kulinarna Wyspa Smaku. Punktualnie o 22:00 wystąpi cieszący się popularnością Andrzej Piaseczny.

Ale to nie wszystko

Święto Województwa będziemy obchodzić także w innych miejscowościach Kujaw i Pomorza. W wielu z nich, m.in. Mroczy, Tucholi, Koronowie i Solcu Kujawskim pojawi się mobilna wystawa Galerii Rusz. Miasta regionu odwiedzi również specjalnie przygotowany okolicznościowy mural, a w Jabłonowie

Pomorskim odbędzie się koncert „W krainie uśmiechu”. Nie zabraknie wydarzeń sportowych: we Włocławku, Inowrocławiu, Bydgoszczy i Grudziądzu rozegrany zostanie uliczny turniej koszykarski 3X3 Basket Tour.

Święto Województwa - szczegółowy program (1-8 czerwca 2019)

1 CZERWCA

WŁOCŁAWEK (Bulwary im. Piłsudskiego)
II Kujawsko-Pomorski Przegląd Kapel (godz. 9.00)
Strefa zabaw dla dzieci (godz.16.00)
Koncert laureata Kujawsko-Pomorskiego Przeglądu Kapel (godz. 17:30)
Muzyczno-taneczny show - Stefano Terrazzino z zespołem (godz. 18:30)
Koncert Kayah (godz. 20:30)

GRUDZIĄDZ (Błonia)
Potańcówka Międzypokoleniowa (od godz. 16:00)
Wielka Parada Orkiestr Dętych Województwa i Rebel Babel (godz. 17:00)
Pokaz Tańca: Jan Kliment i Lenka Klimentova (godz. 17:30)
Koncert Rebel Babel - L.U.C i 10 orkiestr dętych (godz. 18:15)
Pokaz Tańca: Jan Kliment i Lenka Klimentova (godz. 19:30)
Koncert Krzysztofa Zalewskiego (godz. 21:00)

2 CZERWCA

INOWROCŁAW (Park Solankowy)
Potańcówka Międzypokoleniowa i strefa zabaw dla dzieci (od godz. 16:00)
Pokaz tańca: Robert Kochanek (godz. 16:30)
Koncert Katarzyny Skrzyneckiej (godz. 17:30)
Pokaz tańca: Robert Kochanek (godz. 19:00)
Potańcówka Międzypokoleniowa (godz. 20:00)

7 CZERWCA

TORUŃ
Uroczysta Msza święta w Katedrze śś. Janów (godz. 10:00)
Uroczysta Sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomo
Turniej Balonowy o Puchar Marszałka Województwa (7-9 czerwca, niebo na województwem)
Koncert „Pod wspólnym niebem”(godz. 21:00, plac za Urzędem Marszałkowskim) Wystąpią: Grzegorz Hyży, Kasia Kowalska, Dawid Kwiatkowski, Ten Typ Mes, Czesław Mozil, The Dumplings, Mariusz Lubomski

8 CZERWCA

BYDGOSZCZ
Koncert Muzyki Filmowej „Wyspa Kina” (godz. 20:30, Wyspa Młyńska) Wystąpią: Maria Sadowska, Filip Lato, Monika Kuszyńska, Piotr Zioła, Reni Jusis, Marek Dyjak, Bovska, Marcelina

BRODNICA (Ruiny Zamku Krzyżackiego i Pałac Anny Wazówny)
AstroFestiwal
Plener astronomiczny (od godz. 16:00)
Oficjalna inauguracja AstroFestiwalu (godz. 17:00)
Kosmiczne studio nagrań, konkursy rodzinne, spektakl teatralny, koncerty, multimedialne show
Koncert Andrzeja Piasecznego (godz. 22:00)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE
▪ KONCERT „W KRAINIE UŚMIECHU”
Jabłonowo Pomorskie, 1 czerwca, godz. 16:30
skwer przy zbiegu ulic Mostowej i Wigury/przy pomniku bł. Matki Marii Karłowskiej
Wystąpią: artyści Polskiej Opery Kameralnej

● BAJKOWA BYDGOSZCZ
Bydgoszcz, 2 czerwca, od godz. 13:00
Plac Wolności (początek parady) i Wyspa Młyńska (festyn rodzinny)

● KONCERT PIĘCIOLINIA DLA PAPIEŻA
Toruń, 5 czerwca, godz. 19:00
Centrum Kultury Dwór Artusa

● PORY ROKU VIVALDIEGO Z MISTRZEM
TORUŃ, 5 czerwca, godz. 18:00
Centrum Kultury Dwór Artusa
Wystąpią: Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
Anna Maria Staśkiewicz skrzypce, jako soliści wystąpią uczniowie szkół muzycznych wyłonieni w przesłuchaniach

● KONCERT „W 20. ROCZNICĘ WIZYTY JANA PAWŁA II W BYDGOSZCZY”
Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska, 7 czerwca, godz. 19:00 (wydarzenie biletowane)

▪ GALERIA RUSZ -
a) Wystawa mobilna
2 czerwca 2019 r. – Bydgoszcz
3 czerwca 2019 r. – Mrocza
4 czerwca 2019 r. – Tuchola
5 czerwca 2019 r. – Koronowo
6 czerwca 2019 r. – Solec Kujawski
7 czerwca 2019 r. – Toruń

b) Mural
1 czerwca – Włocławek
2 czerwca – Bydgoszcz/Inowrocław
7 czerwca – Toruń
8 czerwca – Brodnica
9 czerwca – Grudziądz

▪ KUJAWSKO-POMORSKIE 3X3 BASKET TOUR
1 czerwca – Włocławek
2 czerwca – Inowrocław
8 i 9 czerwca – Bydgoszcz
15 i 16 czerwca – Grudziądz

Przebudowa węzła na Kapuściskach - wideo z drona

Wideo

Materiał oryginalny: Gwiazdy na święcie województwa kujawsko-pomorskiego. Co się będzie działo? Kto wystąpi? [PROGRAM] - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3