HMŚ w Sopocie: Kamila Lićwinko ze złotym medalem!

(frel)
Kamila Lićwinko
Kamila Lićwinko Paweł Skraba
Kamila Lićwinko zdobyła złoty medal w skoku wzwyż na Halowych Mistrzostwach Świata w Sopocie. Musiała się nim podzielić z Rosjanką Marią Kuchiną. To pierwszy medal dla Polski i trzeci w historii.

Lićwinko, tak jak Rosjanka pokonała 2,00 m, co jest rekordem Polski. Uczyniła to w pierwszej próbie, a wcześniej jedyną zrzutkę miała na 1,97 m. Podobnie jak Kuchina. Potem obie nieudanie atakowały 2,02, a jeszcze wcześniej miały po trzy udane próby. W tej sytuacji przyznano im obu złote medale. Brąz z takim samym wynikiem zdobyła Hiszpanka Ruth Beitia, ale miała jedną zrzutkę.

Na 4. miejscu uplasowała się Justyna Kasprzycka, z najlepszym wynikiem w sezonie - 1,97. Dopiero szósta była Chorwatka Blanka Vlasic (1,94), jedna z faworytek tej konkurencji.

Świetnie spisała się Justyna Święty. W finale 400 m znakomicie finiszowała z ostatniej pozycji na 4. miejsce (52,20). Do medalu zabrakło jej 14 tysięcznych sekundy.

Ponadto Robert Sobera był szósty w skoku o tyczce (5,65 m), podobnie jak Adrian Strzałkowski w skoku w dal (7,96 m).