HOKEJ HALOWY: Pomorzanin Toruń nie dał rady Startowi Gniezno. Bałagany Łubianka poniosły dwie minimalne porażki

(DARK)
Porażkę ze Startem (czerwone koszulki) trener Andrzej Makowski potraktował jako wypadek przy pracy. Fot. Lech Kamiński
To nie był udany weekend dla zespołów Pomorzanina Toruń i Bałaganów Łubianka, walczących o mistrzostwo Polski w halowej odmianie hokeja na trawie.

9    START    (4)

POMORZANIN: Masierak - Szyplik (17 - k. r., 53 - k. r.), Kunklewski - K. Makowski, Kamiński (9), Żywiczka (10) oraz Girtler, Michał Makowski, Szrejter, Raciniewski, Janiszewski (18).

Pojedynek Pomorzanina ze Startem był starciem dwóch najlepszych zespołów w lidze. Torunianie do tej pory wygrali wszystkie pojedynki. Z kolei zespół z Gniezna miał jedną porażkę. W pierwszej połowie wszystko układało się dobrze dla Pomorzanina. Jednak druga odsłona była nieco słabsza i stąd przegrana.

- O naszej porażce zdecydował słabszy fragment gry po przerwie - przyznał trener Andrzej Makowski. - Ostatnie minuty, przegrywając jedną bramką, graliśmy bez bramkarza i rywale nas trzykrotnie skontrowali. Ten wynik traktuję jako wypadek przy pracy i jednocześnie akcent mobilizujący do dalszej pracy - stwierdził szkoleniowiec Pomorzanina.

14    POMORZANIN    (10)
    5    POLONIA    (1)

POMORZANIN: Masierak - Szyplik 3, Kunklewski 2 - K. Makowski 2, Żywiczka 3, Janiszewski 2 oraz Girtler, Michał Makowski 1, Szrejter, Raciniewski, Nowakowski 1.

Porażkę ze Startem torunianie osłodzili sobie rozgromieniem zespołu ze Środy Wielkopolskiej. Mecz był jednostronnym pojedynkiem, szczególnie w pierwszej połowie. Po tym zwycięstwie Pomorzanin odzyskał prowadzenie w tabeli.

7    BAŁAGANY (4)
    8    POLONIA    (4)

BAŁAGANY: Krywalski - Kulpa, Marcin Makowski (28, 35) - Nowicki (7 - k. r.), Zakszewski (12, 40), Zadka oraz Sellner (15 - k. r., 58 - k. r.), Dąbrowski, R. Makowski, Tutak, Kowalski.

- Bardzo żal tej porażki - stwierdził Wacław Łukaszewski, trener Bałaganów. - Za łatwo traciliśmy gole. Ostatnią minutę graliśmy bez bramkarza, ale nie zdołaliśmy zmienić wyniku - dodał szkoleniowiec.

8    BAŁAGANY    (5)
    11    START   (5)

BAŁAGANY: Krywalski - Kulpa (18), Marcin Makowski - Nowicki, Zadka (15, 20), Zakszewski (47, 59) oraz Sellner (10 - k. r.,12 - k. r.), Dąbrowski, Karamuz (42), Tutak, Kowalski.

O porażce Bałaganów ze Startem zdecydowało 6 minut po przerwie. Wtedy zespół z Łubianki stracił 4 gole z rzędu. Bałagany nie znaleźli sposobu na powstrzymanie Piotra Mikuły, zdobywcy 3 bramek. Pechowej kontuzji doznał Tomasz Nowicki. Przy krótkim rogu trafiony został piłką w palec. Potem okazało się, że został on złamany.

Grunwald Poznań - AZS AWF Poznań 17:6, ZSMS Poznań - Pocztowiec Poznań 3:18, Grunwald - Pocztowiec 11:9.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe