Hokej na trawie. Polacy nie pojadą do Londynu

Polscy laskarze nie zdołali zatrzymać ataków utytułowanych Hindusów.
Polscy laskarze nie zdołali zatrzymać ataków utytułowanych Hindusów. fih. com
Laskarze Pomorzanina Toruń nie zagrają na Igrzyskach Olimpijskich. W piątek przegrali najważniejszy mecz kwalifikacji z Indiami.

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej turnieju kwalifikacyjnego w New Dehli w najlepszej sytuacji byli rywale Polaków. Gospodarze po czterech zwycięstwach mieli pewny udział w meczu finałowym. O drugie konkurowały aż trzy zespoły z niemal identycznymi szansami.

Polacy najpierw pilnie śledzili wcześniejszy bezpośredni pojedynek dwóch konkurentów Francji i Kanady. Padł remis, który oznaczał, że biało-czerwonym do awansu także wystarczał podział punktów z Indiami. Wtedy zrównaliby się w tabeli z Francją, ale o wyższej pozycji naszego zespołu decydowałby lepszy bilans bramkowy.

Przeczytaj także: Dziś hit TBL: Asseco Prokom Gdynia - Anwil Wlocławek!

Łatwiej było to jednak zaplanować, niż zrealizować na boisku. Hindusi to drużyna znacznie wyżej notowana w światowym rankingu, w czterech wcześniejszych meczach w New Dehli straciła zaledwie sześć bramek, a strzeliła aż 32. - Zagramy całym sercem - obiecywał trener Bas Dirks.

Jego podopieczni dotrzymali słowa. Do przerwy był remis 1:1, w drugiej połowie gospodarze jeszcze raz objęli prowadzenie, ale Polacy zdołali wyrównać. Nie odpowiedzieli dopiero na trzecie trafienie Indii. W końcówce postawili wszystko na jedną kartę, zaatakowali odważnie, ale w ostatniej minucie meczu stracili czwartego gola.

Dla naszego zespołu bramki zdobyli Tomasz Dutkiewicz (13, kr) i Mirosław Juszczak (63, kr). W wyjściowym składzie pojawili się torunianie Bartosz Żywiczka i Michał Raciniewski, Michał Nowakowski cały mecz obejrzał tym razem z ławki rezerwowych.

Po porażce Polacy spadli na czwarte miejsce i w niedziele zmierzą się o trzecią lokatę w turnieju z Kanadą. O jedno miejsce w Londynie zagrają w finale Indie i Francja.

W innych meczach: Włochy - Singapur 4:0, Kanada - Francja 1:1