HOKEJ NA TRAWIE: Porażki zespołów z Pałuk. Derby dla Pomorzanina

(dm)
Torunianie nie dali żadnych szans zespołom z Rogowa i Gąsawy i pewnie wygrali oba mecze. To były wyniki zgodne z przewidywaniami. Gorzej, że rogowianie i gąsawianie nie dali rady drużynie z Siemianowic.

3 SIEMIANOWICE (2)
Bramki: Karge (52. kr. róg) - Drabik (24. karny, Chrost (32), Sołtysik (60).

0 GĄSAWA (0)
11 POMORZANIN (8)
Bramki: Janiszewski 2 (10, 38), K. Makowski 2 (12, 37), Kamiński 2 (33. kr. róg, 34), Kulpa (7), Nowakowski (14. kr. róg), Szrejter (24), Dębowski (25), Szyplik (62)
GĄSAWA: K. Modelski, R. Modelski - Stręk, Mik. Jułga, Chumeńczuk, Rożek, Chęś, Rosiński, Mazur, Krupiński, Warkczewski, Wrzesiński, Karge, Jagodziński, Banasik, Katulski, Danelski, Substyk, Mac. Jułga.
POMORZANIN: Masierak - Raciniewski, Zieliński, Marcin Makowski (sobota), Szyplik, Żywiczka, Szrejter, K. Makowski, Kulpa, Kamiński, A Szrejter, Zadka (niedziela), Janiszewski, Sellner, Dąbrowski (niedziela), Nowakowski (niedziela), Nowiski (sobota), Zakszewski (sobota).

- Bardziej obawiałem się spotkania z Rogowem, ze względu na grę na naturalnej trawie - przyznał Andrzej Makowski, trener Pomorzanina. - Pomimo, że do przerwy był remis, to my byliśmy stroną dominującą. Obraliśmy dobrą taktykę. Graliśmy proty hokej, posyłając mnóstwo piłek w półkole strzałowe i po przerwie przyniosło to skutek. Z kolei z Gąsawą był to mecz do jednej bramki, który rozstrzygnęliśmy już do przerwy - dodał szkoleniowiec torunian.

Torunianie są coraz bliżej zajęcia 2. lokaty po rundzie zasadniczej. Wiele wskazuje, że zdecydują o tym spotkania z poznańskimi drużynami - Pocztowcem i Wartą, które rozegrane zostaną w ostatniej kolejce rundy zasadniczej. Druga lokata jest niezwykle cenna, bo z Grunwaldem Poznań, który zdominował rozgrywki można spotkać się dopiero w finale.

Gąsawianie rozegrali dwa bardzo słabe spotkania. Niespodziewanie ulegli outsiderowi rozgrywek. Zupełnie zatracili skuteczność. Ponadto zostali rozgromieni przez torunian, którzy już w 1. połowie zaaplikowali im w derbowym meczu aż osiem bramek.

- Szczególnie szkoda punktów z drużyną ze Śląska, z którą walczymy o utrzymanie - żałował Walenty Mazany, kierownik drużyny z Gąsawy. - W spotkaniu z Pomorzaninem zabrakło kilku podstawowych zawodników, ale i tak przegraliśmy zbyt wysoko - dodał.

2 ROGOWO (2)
6 POMORZANIN (2)
Bramki: Karpiński (12), Majchrzak (27) - Kamiński 4 (2, 46, 50, 54), Szyplik 2 (24, 65).

3 SIEMIANOWICE (1)
Bramki: Majchrzak 2 (19. karny, 28) - Sołtysik 2 (23, 45. kr. róg), Girgis (64. kr. róg).
ROGOWO: M. Pacanowski - Nowakowski, Mikulski, Kubiak, Majchrzak, Sz. Pacanowski, Jasek, Kalczyński, Karpiński, Woźniak, Bączkowski, Mat. Kuczkowski, Łuczka, Wilkoński, Ochnik, Kozłowski.
Ponownie rogowianie dobrze grali tylko w pierwszych połowach spotkań z zespołami z Torunia i Siemianowic Śląskich. Szczególnie porażka z MKS-em mocno skomplikowała sytuację podopiecznych Bogusława Kozłowskiego w tabeli.

- W obydwu meczach traciliśmy bramki po prostych błędach w defensywie - ocenił trener Kozłowski. Pomorzanin zaprezentował się świetnie na naturalnej nawierzchni. Wypadł znacznie lepiej niż poznańskie drużyny. W potyczce z Siemianowicami prowadziliśmy 2:1. Wydawało się, że wygramy, ale zabrakło koncentracji i asekuracji przy krótkich rogach przeciwników - dodał.
Przegrane spotkania z MKS_mogą odbić się głęboką czkawką dla pałuckich drużyny, które zajmują dwie ostatnie pozycje i będą musiały ostro walczyć, by uniknąć degradacji.

Inne wyniki : Pocztowiec Poznań - Warta Poznań 4:3, Stella Gniezno - AZS AWF Poznań 1:4, Start Gniezno - Grunwald Poznań 2:12, Stella - Grunwald 0:9, Start - AZS 1:5.