Hokej na trawie. Świetny początek Polaków w HME w Toruniu [zdjęcia]

Oby to był początek drogi do złota w Toruniu.
Oby to był początek drogi do złota w Toruniu. Sławomir Kowalski
Biało-czerwoni strzelili siedem bramek Portugalii w swoim pierwszym występie w Halowych Mistrzostwach Europy młodzieżowców.

Polska - Portugalia 7:2 (2:1)

Bramki: 1:0 D. Jarzembowski (16), 1:1 J. Santos (20), 2:1 J. Kurowski (20), 3:1 M. Mazany (24), 3:2 J. Santos (26), 4:2 A. Rutkowski (27), 5:2 A. Rutkowski (29), 6:2 M. Ulatowski (30), 7:2 D.Rocha (40)
Polska: Popiołkowski - Gruszczyński,Ulatowski, Rutkowski, Janicki -Jarzembowski, Kurowski,Mazany, Pawlak, Sławski, Bożyk

Początek spotkania nie zapowiadał łatwego zwycięstwa. W poczynania biało-czerwonych wkradała się nerwowość. W drugiej minucie Portugalczycy mogli objąć prowadzenie. W doskonałej sytuacji znaleźli się Luis Tavares i Carlos Almeida. Na szczęście Mateusz Popiołkowski nie dał się pokonać rywalom. Chwilę później bliski strzelenia gola był Nicolas Wenzel, jednak jego uderzenie było niecelne.

Zobacz: Polska pokonała Portugalię w HMME w Hokeju na Trawie [ZDJECIA]

Polacy mogą mówić o pechu, bo między 8. a 10. minutą Robert Gruszczyński i Mateusz Ulatowski dwa razy trafili w słupek. Nasz zespół dopiął swego w 16. min, gdy Damian Jarzembowski pokonał bramkarza rywali.
Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem 1:0, ku zaskoczeniu zebranych kibiców do wyrównania doprowadził Jose Santos. Radość Portugalczyków trwała krótko. Kilka sekund przed zakończeniem pierwszej połowy gospodarzy na kolejne prowadzenie wyprowadził Jacek Kurowski.

W drugiej połowie Polacy zagrali mniej nerwowo i dużo lepiej. Ich minimalna przewaga utrzymywała się do 26. min (na tablicy wyników było 3:2). Później nasz zespół zdobył cztery gole i wywalczył zasłużoną wygraną.

Zobacz: HMME w Hokeju na Trawie: Białoruś - Ukraina - 5:1 [ZDJĘCIA]

- Spodziewałem się, że będzie ciężko - powiedział po meczu Jakub Stanz, trener Polaków. - W tym turnieju nie można nikogo lekceważyć. Portugalczycy pokazali, że potrafią grać w hokeja. W pierwszej połowie nie mieliśmy szczęścia, bo trafiliśmy dwa razy w słupek. Dużo zawdzięczamy naszemu bramkarzowi, który obronił między innymi w sytuacji w sam na sam. Cieszę się, że każdy zawodnik podszedł do meczu na 100 procent.

W piątek o godz. 19.00 Polska zagra jeszcze z Rosją. Wstęp na wszystkie mecze turnieju w hali przy ul. Bema jest bezpłatny.