W swoim dziele reżyser chce pokazać różne style muzyczne i ich twórców. - Z reguły filmy muzyczne są o jednym wydarzeniu: koncercie czy płycie; ja chciałem czegoś innego - mówi Ryszard Kruk. - Chciałem znaleźć człowieka muzycznego w różnych ludziach: w różnym wieku, na różnym etapie kariery, dla których muzyka jest pasją. Chciałem wiedzieć, czym dla nich jest dźwięk, czym jest muzyka.
Zobacz także: 1800 zdjęć Bydgoszczy w 5 minut! Zobacz montaż
"Homo musicus" będzie więc pełnometrażowym dokumentem, w którym wystąpią znani toruńscy muzycy - m.in. Bogdan Hołownia, Sławek Uniatowski, Sofa, Pchełki czy Rejestracja. Rozmowy z muzykami będą uzupełnione eksperymentami fizycznymi pokazującymi naturę dźwięku.
Co na to toruńscy muzycy? Pawłowi, toruńskiemu DJ-owi, pomysł się podoba: - W tym filmie jest szeroki przekrój całej sceny muzycznej - mówi. - Dlatego cieszymy się, że też możemy wziąć udział w tym projekcie.
Dokument "Homo musicus" ma mieć swoją premierę jeszcze w grudniu.
Czytaj e-wydanie »