MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Hufiec ZHP przygotował grę miejską „Jak Golub połączył się z Dobrzyniem?”

Karolina Rokitnicka
Karolina Rokitnicka
Harcerze z 14, 18, 44 oraz 113 drużyny harcerskiej opowiadali o historii miasta.
Harcerze z 14, 18, 44 oraz 113 drużyny harcerskiej opowiadali o historii miasta. ZHP
Hufiec ZHP przygotował grę miejską „Jak Golub połączył się z Dobrzyniem?”. Harcerze i uczniowie dzięki pochodom poznawali historię miasta.

- Po raz drugi zdecydowaliśmy się zorganizować grę miejską dotyczącą historii Golubia-Dobrzynia. W tym roku temat gry dotyczył połączenia Golubia i Dobrzynia w jedno miasto - mówi Szymon Wiśniewski, komendant Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Golubiu-Dobrzyniu, który jest pomysłodawcą i organizatorem gry.

Zabawa została zorganizowana w ramach obchodów 65. rocznicy połączenia Golubia i Dobrzynia w jedno miasto. Przedsięwzięcie dofinansował Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu. Partnerami był Zespół Szkół nr 2 oraz Dom Kultury w Golubiu-Dobrzyniu. W grze uczestniczyły drużyny harcerskie z Golubia-Dobrzynia - 18 Golubsko-Dobrzyńska Drużyna Harcerska „Burza” im. Jana Bytnara „Rudego”, 44 GDDH „Łaziki” im. ks. Kazimierza Lutosławskiego oraz 113 GDDH „Bractwo Zwinnej Jaszczurki”. Była także 14 Drużyna Harcerska „Odkrywcy” im. Mikołaja Kopernika z Gałczewa i reprezentacja Zespołu Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu.

Zadaniem młodzieży było rozwiązanie zagadek dotyczących faktów i postaci związanych z historią miasta. Uczestnicy gry musieli m.in. odnaleźć dawne budynki, w których kiedyś znajdowały się urzędy miasta Golubia i Dobrzynia. Ponadto rozszyfrowywali otrzymane informacje.

Znani, nieznani z Kujawsko-Pomorskiego. Jak dobrze ich znasz?

- Gra miejska to ciekawy sposób na poznawanie historii miasta szczególnie dla młodych osób. W nietypowy sposób pokazujemy harcerzom i młodzieży miejsca i osoby związane z naszym regionem. Wykorzystujemy do tego harcerskie podchody, szyfry, mapy i elementy historyczne - dodaje komendant hufca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska