Osoby, które w drugiej turze rekrutacji zostały wstępnie zakwalifikowane jako przyjęte na studia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego do wczoraj miały czas, aby dostarczyć potrzebne dokumenty. Dodatkową rekrutację przeprowadzono na 22 kierunkach z 52 możliwych. Wolne miejsca były m.in. na filologii polskiej, rosyjskiej, politologii, ochronie środowiska, informatyce, inżynierii materiałowej, a także na pedagogice. - Zainteresowanie było spore. Zgłosiło się około 300 osób - mówi Tomasz Zieliński, rzecznik UKW. - Być może ogłosimy jeszcze jeden nabór, ale to dopiero we wrześniu - dodaje.
Ci, co zostali przyjęci na studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, komplet wymaganych dokumentów muszą dostarczyć na uczelnię do końca dzisiejszego dnia. - Są takie kierunki, które zawsze trudno zapełnić podczas pierwszego naboru. Kłopot mamy np. z filologią klasyczną i teologią dla świeckich. Już teraz zakładamy, że przeprowadzimy kolejny nabór m.in. na matematykę i informatykę. Może być jednak i tak, że trafi nam z jakiegoś kierunku zrezygnować, jeśli chętnych będzie zbyt mało - przyznaje Aleksander Anikowski, kierownik Centrum Promocji i Informacji UMK.
Dzisiaj wyniki uzupełniającej rekrutacji ogłosi także Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy. Wolne miejsca były tam jeszcze na 12 kierunkach, m.in. na elektronice i telekomunikacji, elektrotechnice, rolnictwie, ochronie środowiska i zootechnice.
Już teraz wiadomo, że dodatkowa rekrutacja na pewno odbędzie się na studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej we Włocławku. - Możemy przyjąć jeszcze studentów na zarządzanie, administrację, informatykę, anglistykę oraz filologię germańską - zarówno tą ze znajomością języka, jak i bez - mówi Krystyna Niemczyk, rzeczniczka PWSZ. Dzisiaj uczelnia ogłosi listy przyjętych studentów.
Collegium Medicum wyniki trzeciej tury rekrutacji ogłosiło już we wtorek. Osoby, które się zakwalifikowały do dzisiaj mają czas na dostarczenie wszystkich dokumentów. Jak co roku rekordy popularności biła medycyna - na jedno miejsca przypadały 24 osoby. Nie brakowało także chętnych na farmację (13,9).
Czytaj e-wydanie »