https://pomorska.pl
reklama

Inowrocław. Aleja parasolkowa na "Królówce". To zapowiedź Art Ino Festiwalu, który już w sobotę, 17 lipca. Zdjęcia

Dominik Fijałkowski
Nad częścią ul. Królowej Jadwigi zamontowano już parasolkową instalację. Jest ona zapowiedzią Art Ino Festiwalu, który rozpocznie się w Inowrocławiu w sobotę 17 lipca o godz. 16
Nad częścią ul. Królowej Jadwigi zamontowano już parasolkową instalację. Jest ona zapowiedzią Art Ino Festiwalu, który rozpocznie się w Inowrocławiu w sobotę 17 lipca o godz. 16 UM Inowrocławia
Ulicę Królowej Jadwigi w Inowrocławiu zdobią już kolorowe parasolki. Są one zapowiedzią nadchodzącej imprezy – Art Ino Festiwalu. Rozpocznie się on w sobotę, 17 lipca, o godz. 16.

Zobacz wideo: Wakacyjne pokazy fontanny multimedialnej przed Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy

Już od kilku pojawienie się parasolkowej instalacji nad częścią "Królówki", czyli miejskiego deptaku, zapowiada niezwykle barwna imprezę, którą jest Art Ino Festiwal. Jego tegoroczna edycja odbędzie się po południu, w sobotę, 17 lipca. Parasolki zdobić będą deptak do poniedziałkowego poranka. Pod parasolkami znaleźć można afisze i banery z programem Art Ino Festiwalu.

My natomiast już teraz przypominamy, co będzie dziać się na tej imprezie.

- W sobotę, 17 lipca, inowrocławski Rynek zamieni się w wielką arenę cyrkową. Mieszkańców i przebywających w mieście gości zapraszamy na najbardziej kolorową imprezę roku - słyszymy w ratuszu.

W programie Ino Art Festiwalu 2021 są m. in: żywe rzeźby, pokazy magii, pokazy kuglarsko-cyrkowe, lekcje pantomimy i balonowe show. Art Ino Festiwal rozpocznie w sobotę o godz.16 parada artystów przez ul. Królowej Jadwigi do Rynku.

- Na ulicy Królowej Jadwigi będzie też można spotkać kataryniarza i żywe rzeźby. Natomiast na płycie Rynku, na dwóch scenach prowadzone będą pokazy kuglarsko-cyrkowe, balonowe show, magiczno-kosmiczny pokaz magii i lekcje pantomimy na wesoło. Nie zabraknie szczudlarzy i wielkich baniek mydlanych. Będzie okazja zrobić sobie zdjęcie z napisem 3D "ART INO" - dodają przedstawiciele ratusza.

Nie zabraknie warsztatów dla tych, którzy pod opieka instruktorów będą chcieli nauczyć się kuglarskich sztuczek. Na Rynku pojawią się stanowiska malowania twarzy i zdobienia włosów, m. in. kolorowymi warkoczykami. Zaplanowano konkursy z nagrodami, a upominki najmłodszym rozdawać będą WiewiórINKI.

Organizatorami tegorocznego Art Ino Festriwalu, obok miasta Inowrocławia są Kujawskie Centrum Kultury i Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Trwa głosowanie...

Czy pijani kierowcy powinni mieć zabierane dożywotnio prawo jazdy?

Stop pijanym kierowcom

Kultura i rozrywka

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Wyjmij z lodówki i podlej hortensje. Ogród utonie w kwiatach. Oto trik na kwitnienie!

Wyjmij z lodówki i podlej hortensje. Ogród utonie w kwiatach. Oto trik na kwitnienie!

Tym osobom należy się prawie 350 złotych dodatku do emerytury. Oto zasady wypłaty

Tym osobom należy się prawie 350 złotych dodatku do emerytury. Oto zasady wypłaty

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska