Zobacz wideo: Nowa jadłodzielnia WSG w Bydgoszczy
Działania w sprawie utworzenia kierunku pielęgniarskiego podjął jakiś czas temu Zarząd Powiatu Inowrocławskiego, przekazując list rekomendacyjny na ręce władz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości w Inowrocławiu. W realizację pomysłu włączony został Szpital Wielospecjalistyczny im. dra Ludwika Błażka. Projekt poparł Piotr Całbecki, marszałek województwa.
Studia pielęgniarskie ruszą w Inowrocławiu od nowego roku akademickiego
- Cieszę się, że ten ważny projekt otrzymuje wsparcie władz województwa oraz zarządu powiatu i jego mieszkańców. Rola uczelni wyższej działającej w środowisku regionalnym i lokalnym ma fundamentalne znaczenie - dodaje starosta.
Inicjatorzy utworzenia w Inowrocławiu kierunku pielęgniarstwa w oparciu o wyższa uczelnię omawiają szczegóły podczas spotkań. Ostatnie z nich odbyło się w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości. Uczestniczyła w nim starostwa Wiesława Pawłowska, dr Ewa Engelgardt - pełnomocnik WSP do spraw organizacji wydziału pielęgniarstwa, Joanna Kuchta - naczelnik Wydziału Rozwoju, Planowania Inwestycji i Inicjatyw Europejskich Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu, Agnieszka Nowak - zastępca naczelnej pielęgniarki szpitala oraz Bartosz Jakub Myśliwiec, naczelny lekarz szpitala i Wiesław Juchacz, rektor WSP.
Zapadła decyzja, że zajęcia na kierunku pielęgniarstwa mają ruszyć w inowrocławskiej uczelni z początkiem nowego roku akademickiego, czyli jesienią br.
Umowa dotycząca praktyk zawodowych spisana pomiędzy inowrocławskim szpitalem a Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości
Szczegóły zapisano w specjalnej umowie, którą w starostwie podpisali Bartosz Jakub Myśliwiec i Wiesław Juchacz. Dokument reguluje zasady współpracy tych instytucji, między innymi te dotyczące praktyk zawodowych i zajęć praktycznych dla studentów uczelni w inowrocławskim szpitalu. Kierownictwo lecznicy zapewnić ma zaplecze diagnostyczno-terapeutyczne i wykwalifikowaną kadrę.
- Na potrzeby pracowni, dla studentów WSP, chcemy przeznaczyć mniejszą z dwóch posiadanych przez nas sal konferencyjnych. Możemy wykorzystać też pomieszczenia po magazynie medycznym. Przy adaptacji tych pomieszczeń liczymy też na wsparcie powiatu inowrocławskiego. W pomieszczeniach szpitala może znaleźć się też mniejsza, specjalistyczna biblioteka - zapewnia doktor Myśliwiec.
Na terenie uczelni, gdzie prowadzone będą zajęcia teoretyczne, mieścić się będą natomiast sale wykładowe, seminaryjne i główny księgozbiór.
Rektor uczelni planuje w przyszłości poszerzenie oferty dla personelu medycznego o studia podyplomowe. Powiat inowrocławski deklaruje natomiast pomoc w pozyskaniu środków unijnych na potrzeby tego projektu dla szpitala i uczelni, a także przygotuje system stypendialny.
- Tak kiedyś wyglądały gwiazdy Gogglebox. Przed telewizorem! Poznałbyś ich?
- Te imiona noszą inteligentni ludzie. Sprawdź czy jesteś na liście!
- Oto dom kopułowy stawiany przez małżeństwo w Górach pod Janikowem
- Niedziela na giełdzie na Rąbinie w Inowrocławiu
- Członkowie klubu morsów z Kruszwicy odpowiedzieli na wezwanie "woprowców" [zdjęcia]
- Morsowanie w Jankowie koło Pakości
