Zobacz wideo: Alergia na smog istnieje, potwierdzili ją naukowcy z UJ
Przez ponad dwa lata uczniowie klas dwujęzycznych w Szkole Podstawowej nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zygmunta Wilkońskiego w Inowrocławia uczestniczyli w międzynarodowym projekcie "Innovating New Teaching Techniques for Our Future Schools" (INTERNET), który był realizowany w ramach unijnego programu Erasmus+.
Uczniowie inowrocławskiej SP 14 z kolegami z Hiszpanii, Niemiec, Turcji, Grecji i Rumunii uczestniczyli w ciekawych zajęciach
Uczniowie wraz ze swymi kolegami i koleżankami z Hiszpanii, Niemiec, Turcji, Grecji i Rumunii rozwijali umiejętności logicznego myślenia poprzez zajęcia z kodowania Hour of Code, poznawali nowoczesne technologie i ciekawe aplikacje, pracując w grupach międzynarodowych, a przy tym szlifowali język angielski. Ponadto brali udział w licznych warsztatach m.in. na temat cyberprzemocy czy bezpieczeństwa w sieci oraz aktywnościach projektowych jak obchody Dnia Bezpiecznego Internetu czy Dni Erasmusa+.
Mieli możliwość poznania muzeum komputerów, świetnie bawili się w EscapeRoom czy strefie kreatywności.
Podczas wyjazdów nie zabrakło czasu na zwiedzanie - greckie Meteory, niemieckie miasto Munster czy turecka wyspa Cunda to tylko część atrakcji, które towarzyszyły uczniom i nauczycielom. A po zajęciach w szkole rodziny goszczące zadbały o to, by dzieci spróbowały lokalnej kuchni i i poznały miejscowe tradycje. Poszerzali też wiedzę geograficzną oraz - pracując w grupach międzynarodowych - doskonalili kompetencje kluczowe, społeczne i cyfrowe.
Inowrocławska "Czternastka" w programie Earsmus +. Z powodu pandemii kontakty wirtualne
Mimo że dwie ostatnie wymiany w ramach projektu ze względu na pandemię odbyły się zdalnie, organizatorzy zajęć - szkoły w Hiszpanii i Rumunii stanęły na wysokości zadania, przygotowując dla młodzieży interesujące zajęcia, w trakcie których młodzi inowrocławianie poznawali nowoczesne technologie, brali udział w warsztatach dotyczących programowania oraz tworzyli animacje w Scratch, czyli edukacyjnym języku, stworzonym do nauki programowania w szkołach.
Te liczne pożytki z wymiany międzynarodowej, jakie stały się udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 14, były możliwe dzięki Erasmusowi+, czyli programowi Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020. Wspomniany projekt trwał od września 2018 do lutego 2021.
- Te znane osoby ukończyły I LO w Inowrocławiu. Zobaczcie zdjęcia
- Najprzystojniejsi mężczyźni z Janikowa na Instagramie. Zobaczcie zdjęcia
- Przyjezierze i okolice - Drewniane domy i domy letniskowe na sprzedaż!
- Miasto sprzed 20 lat. Przypomnijcie sobie jaki był Inowrocław [zdjęcia]
- Zobaczcie, co spotkało prezydenta Inowrocławia w drodze do pracy [wideo]
- Inowrocław. Giełda na Rąbinie tętni życiem. Zdjęcia
