Inowrocław. Te Domy Dziennego Pobytu powstały dla seniorów, osób samotnych i niepełnosprawnych. Są jeszcze wolne miejsca

Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski
W tym miejscu już w poniedziałek, 17 stycznia, rozpocznie działalność Dom Dziennego Pobytu „Bursztynowy Senior”
W tym miejscu już w poniedziałek, 17 stycznia, rozpocznie działalność Dom Dziennego Pobytu „Bursztynowy Senior” Dominik Fijałkowski
Udostępnij:
W poniedziałek, 17 stycznia, rusza nowy Dom Dziennego Pobytu przy ul. Jacewskiej w Inowrocławiu. Kilkanaście dni później, 1 lutego, rozpocznie się kolejny turnus w DDP przy miejscowej parafii Świętej Królowej Jadwigi.

Zobacz wideo: Smaki Kujaw i Pomorza 3 - odcinek 33

Domy Dziennego Pobytu z unijnym dofinansowaniem

Działalność obu placówek możliwa jest dzięki wsparciu z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i współpracy z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym.

Dom Dziennego Pobyt „Bursztynowy Senior” powstał z inicjatywy Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w części siedziby tej organizacji przy ul. Jacewskiej 164 w Inowrocławiu. Placówka miała rozpocząć działalność 3 stycznia, ale z przyczyn niezależnych od prowadzącego otwarcie trzeba było przesunąć o dwa tygodnie, na 17 stycznia.

- Tworząc nasz dom zakładaliśmy, że będzie on służyć przede wszystkim mieszkańcom z terenów wiejskich powiatu inowrocławskiego, a w drugiej kolejności osobom z Inowrocławia - zwraca uwagę Henryk Sobczak, prezes WZRKiOR.

Zgodnie z przygotowanym projektem w DDP „Bursztynowy Senior” zorganizowane mają być cztery półroczne turnusy dla osób starszych i z niepełnosprawnościami. W każdym z turnusów uczestniczyć ma po 20 osób.

- W tej chwili mamy już zapisanych na pierwszy turnus 17 osób. Musieliśmy zweryfikować nieco nasze złożenia. Okazało się bowiem, że mieszkańcy środowisk wiejskich są mniej zainteresowani nasza działalnością niż osoby z miasta. Myślę, że to efekt obaw o posądzenie, że ktoś pozbywa się seniorów z domu. Ale przecież to nie tak. My oferujemy starszym i niepełnosprawnym jedynie kilkugodzinną opiekę i zajęcia w ciągu dnia, dając członkom ich rodzin możliwość wykonywania obowiązków zawodowych czy załatwienia ważnych spraw - komentuje prezes Sobczak.

Z pewnością wiele zmieni się od 17 stycznia, gdy DDP „Bursztynowy Senior” oficjalnie rozpocznie działalność. Warto więc przypomnieć, że w trakcie każdego półrocznego turnusu placówka czynna będzie od poniedziałku do piątku w godz. 8 - 16. Seniorzy i niepełnosprawni przebywać będą tam pod opieką fachowców i brać udział w zajęciach rehabilitacyjnych, integracyjnych, spotkaniach z kulturą. Każdy z uczestników turnusu będzie dowożony na zajęcia,a po nich odwożony do swojego domu. Oczywiście, organizator zapewnia wyżywienie czyli śniadania i obiady.

Wszyscy, którzy chcieliby skorzystać z oferty DDP „Bursztynowy Senior” proszeni są o kontakt telefoniczny pod numerami: 506 570 903 lub 52 357 30 02 albo mailowy - [email protected] wp.pl.

Dom Dziennego Pobytu przy parafii na osiedlu Rąbin w Inowrocławiu

Jak wspomnieliśmy, w ramach tego samego unijnego programu działa Dom Dziennego Pobytu przy parafii Świętej Królowej Jadwigi w Inowrocławiu. 1 lutego rozpocznie się tam kolejny turnus.

- Zapraszamy osoby starsze, samotne i ze stopniem niepełnosprawności do udziału w zajęciach w naszej placówce - słyszymy od przedstawiciela parafii.

Osoby, które skorzystają z tego zaproszenia będą miały zapewnione wyżywienie, zajęcia terapeutyczne, fizjoterapię, wsparcie opiekunów i psychologów, a także zajęcia integracyjno-kulturalne,

Szczegółowe informacje w biurze parafialnym pod numerem telefonu 52 352 22 20 (poniedziałek - piątek w godz. 9 -10) oraz na www.krolowajadwiga.pl w zakładce „Projekty”. Kontakt mailowy: [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Pomorska
Dodaj ogłoszenie