Zlokalizowane w sąsiedztwie inowrocławskich tężni solankowych dawne sanatorium kolejowe, od dwóch lat funkcjonujące pod nazwą Sanatorium Uzdrowiskowe "Przy Tężni", sukcesywnie się modernizuje. Dyrekcja podległego Urzędowi Marszałkowskiemu obiektu zaplanowała szereg inwestycji i konsekwentnie je realizuje.
Gmach sanatorium został poddany termomodernizacji i zyskał nową elewację, a jego wnętrze i otoczenie stało się przyjazne dla niepełnosprawnych. Obok budynku stworzono estetyczny kącik wypoczynkowy na powietrzu, powstało nowe ogrodzenie terenu sanatoryjnego. - Teraz jest tu naprawdę pięknie - zachwyca się pan Józef z Wrocławia, którego spotkaliśmy przy wejściu do sanatorium.
Placówkę, w której do zdrowia wracają kuracjusze z różnych stron Polski i z zagranicy czekają kolejne inwestycyjne przeobrażenia. Rozpoczyna się tu realizacja kolejnego przedsięwzięcia. Zmodernizowane zostaną pokoje we wszystkich segmentach sanatorium, w wyniku czego znacznie podniesiony zostanie ich standard. Gruntowny remont z rozbudową czeka budynek bazy żywieniowej. Ponadto przewidziano dostosowanie całości obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym montaż dodatkowej windy w segmencie C. W tej samej części sanatorium 17 pokoi zostanie przystosowanych do potrzeb osób o dużym stopniu niepełnosprawności, dzięki czemu będzie można tam prowadzić ich sanatoryjne leczenie poszpitalne.
W ramach unowocześniania urządzeń lecznictwa uzdrowiskowego zaplanowano też budowę sanatoryjnej pijalni wód mineralnych.
To duże zadanie pochłonie aż 11 mln zł. Jednak blisko 5 mln zł pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Stosowną umowę dotyczącą dofinansowania projektu okreslonego urzędowo jako "Rozwój infrastruktury uzdrowiskowej w Sanatorium Uzdrowiskowym "Przy Tężni" w Inowrocławiu" podpisał
w toruńskim Urzędzie Marszałkowskim dyrektor sanatorium Adam Skowroński
