Inowrocław 23 października 2020. Protest mieszkańców na Rynku przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego
Inowrocławianie, a przede wszystkim inowrocławianki, biorą udział w czwartym już proteście zorganizowanym na terenie miasta przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.
Tym razem zablokowali miasto, wyjeżdżając na jego ulice samochodami. Kawalkada ruszyła parkingu pod sklepami przy al. Niepodległości przez al. Ratuszową, al. Kopernika i ul. Dworcową do Ronda Solidarności. Trudno policzyć, ile aut bierze udział w proteście. Jest ich bardzo, bardzo dużo. Ulice są zablokowane. Centrum Inowrocławia rozbrzmiewa klaksonami.
Na samochodach przywieszono transparenty: "Strajk Kobiet", "Wybór, nie zakaz", Pierdolę nie rodzę", "Stop przemocy wobec kobiet", "Nie będziemy rodzić śmierci" i innych, które prezentujemy na zdjęciach w galerii.
- Protest w sprawie aborcji w Mogilnie. Zobaczcie zdjęcia
- Strajk kobiet w Inowrocławiu. Dzień drugi. Tłumy na Rynku. Zobaczcie zdjęcia
- Wybieramy Rolnika Roku. Zobaczcie zdjęcia i aktualne wyniki
- Remont Dworca PKP w Mogilnie. Tak będzie wyglądał [wizualizacje]
- Protest przeciw wyrokowi TK na Rynku w Inowrocławiu. Zdjęcia i wideo
