Inowrocław-Kruszwica. VIII Bieg Piastowski pod dyktando Ukraińców [zdjęcia]

Dominik Fijałkowski
Bogdan Semenowicz z czasem 1 godz. 4 minuty i 51 sekund wygrał VIII Bieg Piastowski - półmaraton z Kruszwicy do Inowrocławia. Drugie i trzecie miejsca zajęli także Ukraińcy - Anton Potocki i Mykoła Jukymczuk. Pierwszą kobieta na mecie była Daria Michałowa z Ukrainy, drugie miejsce zajęła jej rodaczka Oleksandra Olyniuk, a trzecie była Wioletta Paduszyńska, reprezentantka Polski. Pierwszym Polakiem, który przekroczył linię mety półmaratonu była natomiast Arkadiusz Gardzielewski, który w klasyfikacji open zajął czwarte miejsce. Najlepszym inowrocławianinem VIII Biegu Piastowskiego został Rafał Mokrzycki, który przybiegł jako 23, a najlepszą inowrocławianką biegu była Anna Nowakowska. Wśród wózkarzy wygrał inowrocławianin Krystian Giera. Na pokonanie ponad 21-kilometrowej trasy potrzebowała zaledwie 31 minut i 45 sekund. Wśród pań na wózkach triumfowała Monika Pudlis z Ornety.