3 bm. rozpoczęła się kolejna rekrutacja firm, które odczuwają negatywne skutki spowolnienia gospodarczego i chcą skorzystać z pakietu usług doradczo-szkoleniowych. Tym razem w trakcie 2-etapowej rekrutacji, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybierze aż 110 firm, które chcą poprawić swoją sytuację finansowo-ekonomiczną – w tym 3 mikro, 8 małych, 59 średnich i 40 dużych przedsiębiorstw.
Musi być Plan Rozwoju
Pakiet usług dla firmy obejmuje kompleksową analizę aktualnej sytuacji rynkowej firmy przez profesjonalnych doradców, przygotowanie dla firmy indywidualnego planu rozwoju, jego wdrożenie i monitoring poprawy sytuacji firmy. Działania wskazane w Planie Rozwoju mogą mieć charakter naprawczy lub rozwojowy, mogą stanowić też kombinację jednego i drugiego.
Zgłoszenie firmy do projektu jest możliwe wyłącznie poprzez aplikację on-line, a formularz aplikacyjny jest udostępniony na stronie projektu www.isr.parp.gov.pl tylko w czasie naboru.
Ważne kryteria
Każda firma musi spełnić kryteria formalne i przejść pozytywną weryfikację danych finansowych. Kandydujący do programu przedsiębiorca powinien posiadać siedzibę na terenie RP, nie może spełniać definicji „przedsiębiorcy zagrożonego” oraz powinien wypełnić jeden z poniższych warunków:
- posiada struktury organizacyjne w co najmniej 2 województwach, a jego pracownicy wykonują pracę w ramach tych struktur w co najmniej 2 województwach
lub
- nie otrzymał i nie ubiegał się o pomoc publiczną w odniesieniu do tych samych usług, oferowanych w projekcie Instrument Szybkiego Reagowania (ISR).
- Tym razem większą szansę otrzymania wsparcia w ramach projektu ISR otrzymają firmy, które, zgodnie z wynikami raportów prowadzonych przez PARP i Małopolską Szkołę Administracji Publicznej (MSAP), najmocniej mogą odczuć skutki spowolnienia gospodarczego - tłumaczy Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Punkty preferencyjne
Preferencyjne punkty na liście rankingowej firm aplikujących do projektu otrzymają firmy, które posiadają struktury organizacyjne w jednym z następujących województw:
- warmińsko-mazurskim,
- kujawsko-pomorskim,
- zachodniopomorskim,
- lubuskim,
- podkarpackim
- świętokrzyskim.
Są to regiony, w których wg danych GUS opublikowanych w lipcu br., została odnotowana najwyższa stopa bezrobocia.
