sportowy24
  Iwan Majewski w Zawiszy Bydgoszcz. Odchodzi Samuel Miranda...

  Iwan Majewski w Zawiszy Bydgoszcz. Odchodzi Samuel Miranda [zdjęcia]

  (DARK)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Iwan Majewski został nowym zawodnikiem bydgoskiej drużyny. Z zespołem pożegnał się Samuel Miranda, z którym rozwiązano kontrakt.
  Iwan Majewski szybko przekonał trenerów oraz włodarzy Zawiszy do swoich umiejętności i w efekcie podpisał kontrakt.

  Iwan Majewski szybko przekonał trenerów oraz włodarzy Zawiszy do swoich umiejętności i w efekcie podpisał kontrakt. ©Fot. Dariusz Bloch


  Majewski i Zawisza podpisali półtoraroczną umowę. Finalizacja umowy przebiegła błyskawicznie. Białorusin pojawił się w Bydgoszczy w czwartek wieczorem, dziś parafował kontrakt. Wszystko odbyło się zgodnie ze słowami Łukasza Skrzyńskiego, dyrektora sportowego Zawiszy, który mówił: - Dajemy sobie pięć dni czasu. Nikt nie chce nikogo blokować. Albo podpiszemy umowę, albo się rozstaniemy.

  Majewski ma 26 lat, gra na pozycji defensywnego pomocnika. Przez ostatnie 3 lata grał w FK Mińsk. W tym czasie zaliczył 70 spotkań w ekstraklasie Białorusii. Strzelił 4 gole i zdobył krajowy puchar. Wcześniej przez dwa sezony grał w Partizanie Mińsk. Rok grał w MTZ-RIPO Mińsk. A jego pierwszym seniorskim klubem był Wertikal Kalinkowicze.

  Więcej wiadomości z Bydgoszczy na www.pomorska.pl/bydgoszcz

  - To typowy defensywny pomocnik - charakteryzuje piłkarza Radosław Osuch, właściciel Zawiszy. - Dysponuje dobrym odbiorem piłki. Jest takim robotnikiem dla drużyny, który czyści przedpole, łata dziury i wspomaga obrońców. Stwierdziliśmy z trenerem Mariuszem Rumakiem, że właśnie takiej "szóstki" potrzebujemy. To inny typ zawodnika niż Kamil Drygas czy Herold Goulon, którzy obaj mają inklinacje ofensywne - dodaje szef klubu.
  W zespole pozostało jeszcze jedno miejsce do obsadzenia. Chodzi o napastnika. W klubie cały czas czekają na Jovicę Stokicia, który miał się pojawić w Bydgoszczy już w poprzednim tygodniu. Według Osucha rozwiązuje kontrakt ze swoim ostatnim klubem - Borac Banja Luka i gdy tylko załatwi wszystkie sprawy przyleci do Polski. Podobnie jak Majewski będzie miał pięć dni na zaprezentowanie swoich umiejętności.

  - Jeśli nic nie wyjdzie z Bośniakiem, to mamy przygotowane dwie opcje awaryjne - twierdzi Osuch, ale nie chce zdradzić nazwisk zawodników.

  Także dziś rozwiązano za porozumieniem stron kontrakt z Samuelem Mirandą.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.pomorska.pl

  Wyniki

  Herb godpodarza Herb gościa
  Brak danych
  Więcej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  12 Tenorów i wielkie przeboje tysiąclecia w Bydgoszczy!

  12 Tenorów i wielkie przeboje tysiąclecia w Bydgoszczy!

  100. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

  100. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego